banner211

KAYMAKAM DOĞRAMACI, ENGELLİLERİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, şarkı söyleyip halay çeken engellilerin mutluluğuna ortak oldu.

 KAYMAKAM DOĞRAMACI, ENGELLİLERİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, şarkı söyleyip halay çeken engellilerin mutluluğuna ortak oldu


Gürpınar Belediyesi tarafından ilçede kurulan Engelsiz Yaşam Merkezinde sosyal aktivitelerin yanında bölgede ilk kez uzay terapisiyle de sağlık hizmeti sunuluyor. Alanında uzman personellerce verilen hizmetlerden yararlanan engellileri ziyaret eden Kaymakam Osman Doğramacı, engellilerle darbuka çaldı, şarkı söyleyerek halay çekti. Engellilerin mutluluklarına ortak olan Kaymakam Doğramacı, her insanın bir engelli adayı olduğunu, bu nedenle engelli vatandaşlar için en iyi koşulları sağlamak gerektiğini ifade etti. Göreve geldiği günden itibaren vatandaşların her türlü ihtiyacını tespit ederek buna çözüm üretmeye gayret ettiklerini anlatan Doğramacı, "İlçede engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama daha fazla katılmalarını sağlamak için bir merkez inşa ettik. Sosyal ve mesleki aktivitelerin düzenlendiği merkezimizde onlar için sağlık hizmeti de vermeye başladık. Bu kapsamda bölgede ilk olma özelliği taşıyan uzay terapisini başlattık. Engelli vatandaşlarımız burayı ikinci evleri haline getirdi. Onların mutluluğunu görmek bizleri de mutlu ediyor. Engelli vatandaşlarımızı hayata bağlamak bizim elimizde. Bu nedenle onlar için daha iyi hizmetler sunmamız lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 15:07
YORUM EKLE