banner254

KAYMAKAM DÜNDAR'IN MYO GİRİŞİMİ SONUÇ VERDİ

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar’ın meslek yüksekokulu için yaptığı girişimler sonuç verdi.

KAYMAKAM DÜNDAR'IN MYO GİRİŞİMİ SONUÇ VERDİ

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar’ın meslek yüksekokulu için yaptığı girişimler sonuç verdi


Açıklamalarda bulunan Tekin Dündar, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek, ilçede yüksekokul kurulması için müracaatta bulunduklarını hatırlattı. Çaldıran’ın nüfusu, konumu ve tarihi geçmişi nedeniyle meslek yüksekokulunu hakkeden bir ilçe olduğunu ifade eden Dündar, “Meslek yüksekokulunun açılması için gerekli müracaatlarda bulunduk. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünün üniversiteleri bünyesinde Çaldıran ilçesinde meslek yüksekokulu kurulması konusundaki teklifi, 18 Mayıs 2017 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Teklifin uygun görülmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 14:32
YORUM EKLE