banner290

Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP’li vekiller Van Ernis Köy Enstitüsünü ziyaret edecek!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP'li Milletvekilleri, 21 Köy Enstitüsünü ziyaret edecek. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, Ernis Köy Enstitüsü’nü ziyaret edeceklerini kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP’li vekiller Van Ernis Köy Enstitüsünü ziyaret edecek!

ŞEHRİVAN HABER CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, kapatılan köy enstitülerini ziyarete devam ediyor. Kaya, 16’ncı ziyaretini Aydın Ortaklar Köy Enstitüsü’ne yaptı. Ziyaretinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP’li Kaya, geçtiğimiz aylarda Şehrivan’ın da gündeme getirdiği Ernis Köy Enstitüsü’nü ziyaret edeceklerini kaydetti.


“ERNİS KÖY ENSTİTÜSÜ İÇİN YOLA REVAN OLUYORUZ”
Kaya, paylaşımında Muğla Milletvekili Suat Özcan ve Doç. Dr. Ahmet Yıldız ile birlikte Ernis Köy Enstitüsü’nü ziyaret edeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başlattığımız, 21 Köy Enstitüsü ziyaretimizin on altıncısı olan Aydın Ortaklar Köy Enstitüsü ziyaretimizi tamamladık. Muğla Milletvekili Suat Özcan ve Doç. Dr. Ahmet Yıldız ile Van Ernis Köy Enstitüsü için yola revan oluyoruz.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahip çıkılacak mı buralara?
Sahip çıkılacak mı buralara? - 9 ay Önce

♡Süphan Mahallesi Hakim Savcı Lojmanları, ♡ AVM'ye dönüştürülüp atıl kalan çarşı merkezindeki Çok Katlı Otopark, ♡ Bakımsız haldeki Ahmedi Hani Parkı ve yıkılan Belediye Ek Binası yeri, ♡ Bir zamanlar çiçek bahçesini andıran şimdilerde bakımsız, kirli, çorak kalmış, havuzları tahrip olup kirli olan Hz.Ömer Camisi önündeki Dabbağoğlu Parkı ♡ Van Şehir Tiyatrosunun kupkuru, bakımsız ve atıl halde bırakılan onlarca dönümlük bomboş bahçesi. ♡ Eski Askeri Gazinonun toprak halde, kirli, bakımsız ve boş bırakılan çarşı merkezindeki onlarca dönümlük atıl durumdaki alanı, ♡ Eski Sigorta Hastanesi ve şimdiki Orman Müdürlüğünün kupkuru, kirli, bakımsız ve atıl bırakılmış olan park- yeşil alan yapılmaya uygun onlarca dönümlük sahipsiz alanı.♡ Çarşı merkezinde atıl kalan tarihi Tekel Binası ve arkasında yapılacak denilip yapılmayan Bedesten, ♡ Kent merkezinde ve üç merkez ilçenin semt ve mahallelerinde bakımsız ve ilgisiz kalan nice mevcut park, ♡ Erek Dağının arkasında bulunan Said Nursi camisi ve mesire alanı- koruluk alanının kirli, bakımsız, tahrip olmuş, atıl vaziyetteki içler acısı hali.♡ Şehre ve göle nazır olan yüzlerce dönümlük Toprakkale Tepesi ve dört tarafının koruluk alan, park, yeşil alan, mesire alanı, gezinti yeri ve seyir terasları yapılması. İNANIN BU LİSTE DAHA DA UZATILABİLİR. Bu kıymetli alanlar, bu değerli yapılar, bu park ve bahçeler aylardır, yıllardır sahip çıkacak yetkili ve kurumları bekliyor. Buraları temizletecek, bakım ve onarımını yaptıracak, ıslah ve ihya edecek, kamu yararına değerlendirecek kurumlar ve yetkililer bu aylarda çıkacak mı? Millet için, memleket için lütfen duyarsız kalmayın.

SIRADAKİ HABER