banner211

Kocaeli İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Van sorunlarını meclise taşıdı!

Van’ın kronikleşmiş sorunu haline gelen çevre yolu, yıllardır bir çözüme kavuşmazken yolun derhal bitirilmesi için çağrılarda devam ediyor. Öte yandan 3 Kasım 2020 tarihinde Van’ın Özalp ilçesinde çıkan yangında halk pazarında bulunan 95 dükkan küle dönmüştü. İki soruna da çözüm bulunmaz İ İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan,  Van Çevre Yolu ve Özalp Halk Pazarı yangınını meclis gündemine taşıdı.

Kocaeli İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Van sorunlarını meclise taşıdı!

ŞEHRİVAN HABER- Van’ın kanayan yarası olan Çevre Yolu tartışılmaya, konuşulmaya devam ediyor. Yıllardır bitmeyen yol son iki yıldır da vatandaşların itirazına takılırken, yolun bitmesi için çağrı üstüne çağrı yapılıyor. Öte yandan 3 Kasım 2020 tarihinde Van’ın Özalp ilçesinde çıkan yangında halk pazarında bulunan 95 dükkânın küle dönmesi pazar esnafını mağdur etti. Van’ın iki önemli konusunu meclis gündemine taşıyan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu iki sorunun çözülmesi gerektiğini aktardı. Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, “İYİ Parti milletvekillerinin Van’ın ve bütün ülkenin milletvekili olduklarını kanıtlamış oldu.” İfadelerini kullandı.

ÖZGÖKÇE, “VAN’DAKİ SORUNLARI MECLİSE TAŞIDIK” DEDİ.

İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, “11 yıldır Van’da süregelen Çevreyolu ve 18. Madde problemini de gündeme taşıyan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti milletvekillerinin Van’ın ve bütün ülkenin milletvekili olduklarını kanıtlamış oldu. Halkına sonsuz hizmet vermeyi ve kendileri dışında ki vatandaşların sorunlarına da çözüm arıyoruz. Van, çözüm sürecine girmiş durumundadır. İYİ Parti Van İl Başkanlığı olarak yaptığımız çalışma sonucunda 2020 yılında Özalp Halk Pazarı’nda çıkan yangın ile mağdur olan esnafın mağduriyetinin giderilmesi adına konu meclise kadar taşındı.” Dedi.  

“BİZ SADECE BİR PARTİ DEĞİL BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Cümlelerini sürdüren Özgökçe, “Van’ın en önemli sorunlarını meclise gönderdiklerini, mecliste söz hakkı üç dakika olduğu için ancak iki problemi dile getirebildiklerini belirtti. İYİ Parti tüm vatandaşlarımızın sorunlarını ve sıkıntılarını çözmek için hizmetlerine devam edecektir. Halkımızın her zaman yanında olacağız, biz sadece bir parti değil büyük bir aileyiz.” Cümlelerini kullandı.

KOCAELİ İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ LÜTFÜ TÜRKKEN NE DEMİŞTİ!

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “3 Kasım 2020 tarihinde Van’ın Özalp ilçesinde çıkan yangında halk pazarında bulunan 95 dükkân küle dönmüştü. Buradaki esnaflar için yardım kampanyası başlatılsa da Özalp Halk Pazarı esnafının talebi hasar tespit çalışmanın yapılması, yağının affet kapsamında değerlendirilmesi ve zararlarının karşılanarak iş yerlerinin tekrar yapılamasıdır.” Şeklinde konuştu.

Van’ın en büyük sorunlarının başında gelen çevre yolu konusunda konuşan Türkkan, şunları kaydetti: “11 yıldır önce Van’a çevre yolu yapılacağı müjdesi verilmişti. Ancak projenin açıkladığı gün Van’daki kardeşlerimizin yaşadığı bu mutluluk, yerini üzüntü ve mağduriyete bıraktı. Çünkü yol halen tamamlanmadı. Van’da nüfus ve arttıkça çevre yolunun halen tamamlanamaması ciddi mağduriyetlere neden olmaya başladı. Çevre yolunun geçtiği araziler birçok insanın geçim kaynağı, arazi sahibinin tek geçim kaynağı olan böyle bir yerin bedel ödemeksizin yüzde 40’ın üzerinde kesintiler yapılarak, elden alınması kabul edilebilir bir durum değildir.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
şerif ÇAKAR
şerif ÇAKAR - 3 ay Önce

Yazık... Vanın hiç milletvekili yokmuş.. Başka bir ilin vekili maalesef Van sorunları ile ilgileniyor. Utanır mı Van milletvekilleri bu manzara karşısında !!!! Hiç sanmıyorum... Herşeye rağmen Kocaeli milletvekili sayın Lütfü TÜRKAN beye teşekkür ederiz....SAHİPSİZ BİR MEMLEKET.

Gerçekci
Gerçekci - 3 ay Önce

Adam gibi adam yani vandan seçilenler sorunlarımızı mecliste anlayamıyorlar hala olsun bumilet vekilimiz eyer omilet vekilimiz Vana gelirse onu misafir edecem ben kendi adıma ve van halkı adına ona teşekur ederim

VAN Halkı
VAN Halkı - 3 ay Önce

Lütfü türkkan beye saygılarımızı sevgilerimizi sunuyoruz ak parti millet vekilinin yetkililerinin sorumlularının valisinin yapamadığını siz yaptınız meclise taşıdıniz. Van cevre yolu yüzde 45 onca gariban insanin sırtından yapılması kabul edilebilir bir durum değil ama van millet vekili ve valisi Kamulastirilip cevre yolunun öylece yapılması için elini bile kipirdatmadi vana sahip çıkabilecek bi baba yiğit sonunda çıktı.

Sahipsiz van
Sahipsiz van - 3 ay Önce

Kendimi bildim bileli AKP den başkasına oy vermedim Ama bu haberden sonra İYİ PARTİDEN başkasına oy yok oy verdigimiz başa getirdiğimiz Abdullahat arvas vali bilmez ismail say en büyük zulmü bunlar kendi halkına yapıyor 18. Maddenin uygulanmasi için her şeyi yaptılar sırf cevre yolu gecsin de nasıl geçiyorsa geçsin düşüncesiyle yüzlerce insanın geçim kaynağının elinden alınması için çabaladilar umarım Van hakettiği değere bir an önce kavuşur Van Türkiyenin üvey evladı değil nasıl ki her şehirde Kamulastirilip bedeli ödenip adil bir şekilde cevre yolu yapıldıysa Vanda da Umudunuz inşAllah o şekilde yapılmasi

Abdullah
Abdullah - 3 ay Önce

18. Madde uygulanıp yapılmasi icin ugrasildigi kadar bizim van vekilinin az Kamulastirilip yapılması için çabalamis olsaydı suan Çevre yolu faaliyetteydi

ERDEMMM
ERDEMMM - 3 ay Önce

VAN MİLLETVEKİLİNİN YAPAMADIĞINI KOCAELİ MİLLETVEKİLİMİZ YAPIYOR. VANDA YAŞAYAN BİR YURTTAŞ OLARAK Lütfü Türkkan BEY EFENDİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

Sinan
Sinan - 3 ay Önce

Van vekilleri utansın biraz

Zivistanli ak parti secimlerde nasil nasil dulaşip van halkından veözelikle elmalik halkından oy istiyecek merak ediyordum  iyi partiye her zaman kapım  açık
Zivistanli ak parti secimlerde nasil nasil dulaşip van halkından veözelikle elmalik halkından oy istiyecek merak ediyordum iyi partiye her zaman kapım açık - 3 ay Önce