banner211

Kolonya ve maske dağıtımı başladı! Erdoğan'ın mektubu da var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 65 yaş ve üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtımına başlandı. Paketlerde Erdoğan'ın mektubu da yer alıyor.

Kolonya ve maske dağıtımı başladı! Erdoğan'ın mektubu da var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında, sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara ücretsiz kolonya ve maske dağıtılacağını duyurmuştu.

Mektupta dikkat çeken ifadeler 

Bugün Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçiler, maske ve kolonyaların dağıtımına başladı. Vatandaşların evlerine götürülen paketlerde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu da yer aldı.

"Kesinlikte dışarıya çıkmayın" uyarısı

Mektupta, şu ifadeler yer alıyor: Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur.

e-devletten ücretsiz maske talebi

Sadece 65 yaş üstü ile 20 yaş altındakiler hariç tüm vatandaşlar ücretsiz maskelerini e-devlet üzerinden talep edecekler. PTT vatandaşların kapısına kadar ücretsiz maske getirecek. Vatandaşlar, her hafta 1 paket (5 adet) 3 katlı cerrahi maske alabilecek. 

e-devletten ücretsiz maske nasıl alınır?

Vatandaşlar e devlet üzerinden TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek giriş yaptıktan sonra gerekli adres bilgileri iletişim bilgileri ve evdeki bireylerin sayılarını belirterek maske başvurularını yapabilmektedirler. Başvuru yapıldıktan sonra teslimatlar PTT tarafından bildirilen adreslere ücretsiz olarak yapılacaktır.

İNTERNET HABER

YORUM EKLE