banner211

Komünist belediyeden öğrencilere burs

Komünist Ovacık Belediyesi, İzmir'den getirilen mevsimlik işçilerin hasat ettiği nohutun gelirleriyle 78 öğrenciye burs verdi.

Komünist belediyeden öğrencilere burs

Türkiye'nin tek Komünist partili belediyesi olan Ovacık Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Komünist Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, geçen nisan ayında ilçedeki Hazine'ye ait yaklaşık 650 dönüm araziye nohut, kurufasulye ve patates ektirmişti.Belediye olarak 8 ton kuru fasulye ve nohut elde ettiklerini belirten Komünist Başkan Maçoğlu, ücretsiz tohum verdikleri köylülerin de tonlarca ürün elde ettiğini ve iç piyasadaki yoğun talepleri karşılamaya çalıştığını anlattı.

 

78 ÖĞRENCİYE AYLIK BURS İMKANI

Belediye olarak nohut ve fasulyeden elde ettikleri gelirle ilçede yoksul ve durumu iyi olmayan 100 aileye çeşitli yardımlar yaptıklarını belirten Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, Tuncelili 78 üniversite öğrencisine de ayda 200 lira burs verdiklerini söyledi. Maçoğlu, burs verdikleri öğrenci sayısını gelecek yıl iki katına çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Başkan Maçoğlu, organik olarak yetiştirdikleri fasulyenin kilosunu 8, nohutu da 7 liradan sattıklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 21:39
YORUM EKLE

banner246