banner290

Koronavirüs otomobil devini vurdu!

Koronavirüs vakalarının artması sebebiyle Şanghay'da ilan edilen karantina Tesla çalışanlarını da etkiledi. ABD'li elekrtikli otomobil üreticisi Tesla'nın Şanghay fabrikası çalışanları 1 Mayıs'a kadar şirkette kalacak.

Koronavirüs otomobil devini vurdu!

oronavirüs vakalarının artması sebebiyle 28 Mart'tan bu yana sıkı karantinan uygulandığı Çin'in en büyük şehri Şanghay'da, şehrin tüm sakinleri gibi Tesla çalışanları da karantinadan etkilendi.

Bloomberg'in aktardığına göre, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Şanghay fabrikasında çalışanlar 1 Mayıs'a kadar şirkette uyuyacak.

Bloomberg'in edindiği raporda, çalışanlara her gün koronavirüs testi yapılacağı, günde iki kez ateşlerinin ölçüleceği ve günde en az dört kere ellerini yıkamaları isteniyor.

Ayrıca raporda, şirkette uyumak için uygun alan bulunmadığından çalışanlara uyku tulumu verildiği aktarıldı, çalışanların işaretli bir alanda yerde uyumaları gerektiği belirtildi.

Çalışanlara duş almaları ve eğlenmeleri için başka alanlar da kuruluyor. Diğer yandan Tesla'nın Şanghay fabrikasında günde 2 bin elektrikli araç üretiliyordu.

Son olarak Şanghay'da koronavirüs kısıtlamalarının gevşemesi kapsamında 4 milyon kişinin daha evlerinden ayrılmasına izin verildiği açıklanmıştı.

HABER7

YORUM EKLE