banner271

Kullanımı durdurulan Çin aşısının serisiyle ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama!

Türkiye'nin Çin'den satın aldığı CoronaVac aşısının 29 Haziran'dan bu yana uygulanan serisi, Sağlık Bakanlığı'nın talimatı üzerine durdurulmuştu. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, uygulanması durdurulan aşıların ambalajlarının üzerindeki tarih farkları hariç, uygulanmasında herhangi bir sakınca olmadığını açıkladı.

Kullanımı durdurulan Çin aşısının serisiyle ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama!

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmaları hızlandırılırken, ülkemizde uygulanan 2 aşıdan biri olan CoronaVac aşısının 29 Haziran'dan bu yana uygulanan B18880035A serisinin kullanımı, 7 Temmuz'da Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla durduruldu. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden konuyla ilgili bilgilendirme geldi.

"2 GÜNLÜK TARİH FARKI VAR"

Genel Müdürlük, aşıların temaslı ve temassız ambalajlarındaki 2 günlük tarih farkının haricinde bir sakıncasının olmadığını belirterek, şu açıklamada bulundu:

450 adet CoronaVac aşısının primer ve sekonder ambalajları üzerinde yer alan tarihlerde 2 günlük fark olması dışında bir hataya rastlanmamış olup güvenlik açısından aşıların uygulanmalarında bir sakınca bulunmamaktadır.

SON DAKİKA

YORUM EKLE

banner269

banner260