banner290

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van'da personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van'da 8 personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvurularını elektronik ortamda 28 Mart ile 11 Nisan arasında yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van'da personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartları

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, adaylar başvurularını elektronik ortamda 28 Mart ile 11 Nisan arasında yapacak. Adayların lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesi, başvuru süresinin bitiminden itibaren 15 gün içinde "www.ktb.gov.tr" internet adresinden duyurulacak. Sözlü sınav tarihi, saati ve yeri de daha sonra aynı internet adresinden ilan edilecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE