Kurtulmuş, Van’da kanaat önderleriyle bir araya geldi!

Van'daki programları kapsamında Valiliği ziyaret eden Kurtulmuş, ardından kentteki bir otelde kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının hükümete tavsiye ve telkinleriyle yol gösterebildiğini belirtti. Toplantıya ayrıca AK Parti Van Milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kurtulmuş, Van’da kanaat önderleriyle bir araya geldi!

ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN-ŞABAN BEYAZSAÇ

Hem siyasi parti olarak hem iktidar olarak halkın sesinin daha güçlü çıkmasını temin etmek bakımından sivil toplumun çalışmalarını kolaylaştırıcı, ön açıcı, ve onlara yardımcı olan bir perspektiflerinin olduğunu söyleyen Kurtulmuş, bundan sonra da sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Hem siyasi parti olarak hem iktidar olarak halkın sesinin daha güçlü çıkmasını temin etmek bakımından sivil toplumun çalışmalarını kolaylaştırıcı, ön açıcı, ve onlara yardımcı olan bir perspektiflerinin olduğunu söyleyen Kurtulmuş, bundan sonra da sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Türkiye'nin her alanda güçlü, etrafındaki sorunları çözen ve yol gösterici olması gerektiğini dile getiren Kurtulmuş, bu bölgedeki güçlü bir Türkiye'nin hem bölgenin hem de dünya barışının garantisi olacağının altını çizdi.

“40 SENEDİR TÜRKİYE’NİN BAŞINA TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BELA ETTİLER”

Dünyada gerilimlerden, çatışmalardan, savaşlardan medet uman ve gücünü böylece artıracağını zanneden bazı ülkelerin, bu coğrafyada güçlü bir Türkiye'nin olmasını istemediğini aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti: "Onun için kırk senedir Türkiye'nin başına terör örgütlerini bela etmişlerdir. Onun için bu örgütlere destek vermeye devam ettiler, onun için terörü bir pranga gibi Türkiye'nin ayaklarına bağladılar. Onun için son zamanlarda gördüğünüz gibi sırtını sıvazlayarak Yunanistan'a, Ege'de maksimalist tekniklerini ortaya çıkarmak ve Türkiye'nin sabrını taşıracak birtakım işlere yönelmelerine zemin hazırlayacak adım sağlamak isterler.”

KURTULMUŞ: TÜRKİYE PETROL ARAMA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Kurtulmuş, “Burada bir kere daha söylüyoruz. Türkiye, ne Akdeniz'de, ne Ege Denizi'nde hiçbir oldubittiye izin vermeyecek. Kendi hakkını, hukukunu koruyacak, sonuna kadar da korumaya devam edecek. Bunu söylerken de şu tavsiyeyi dile getiriyoruz. Türkiye Yunanistan'la müzakere masasını her zaman açık bırakmış ve her zaman meselelerimizi ikili olarak çözebilecek zeminin var olduğuna inanmıştır, bunu da sürdürmüştür. Buradan bir kez daha ifade etmek isteriz ki başkalarının sırtlarını sıvazlamalarına güvenerek Türkiye'ye karşı maksadını aşan söz ve fiiller içerisinde olmasınlar. Türkiye bu anlamda kendi hakkını, hukukunu koruyacak, güçlü bir ülkedir. Türkiye bu bölgede güçlü olmak durumundadır. Onun için mesela bunlara kalsak Türkiye'yi Akdeniz bölgesinden dışarı çıkarmazlar ama Türkiye, biliyorsunuz Libya hükümetiyle iş birliği yaparak aylardır Akdeniz'de bütün tacizlere rağmen petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerini sürdürüyor” diye aktardı.

KURTULMUŞ: TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİSİNDE GÜÇLÜ OLMAK MECBURİYETİNDE

Türkiye'nin ihracat yapan, cari açığını azaltan ve sürekli büyüyen güçlü bir ülke olarak ayakta durmak mecburiyetinde olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Türkiye, savunma sanayisinde, her alanda güçlü olmak mecburiyetinde. Daha birkaç sene öncesine kadar piyade tüfeklerimizi kendimiz yapamıyorduk. Onun kurşunlarını, mühimmatlarını dahi temin edemiyorduk. Türkiye kendi uçaklarının modernizasyonunu yapamıyordu. Türkiye, satın aldığı SİHA'ların modernizasyonunu parasıyla yaptıramıyordu. Allah'a çok şükür bugün geldiğimiz noktada Türkiye Milli Savunma Sanayinin yüzde seksenini yerli olarak yapıyor ve dünyanın birçok ülkesine de bunları satıyor." ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ NASIL YÖNETECEKLERİNİ BİLMEK İSTERİM”

Kurtulmuş, milletin gayreti ve desteğiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi yoluyla sandıkta yeniden seçilerek Türkiye'nin on üçüncü cumhurbaşkanı olacağını belirtti. Siyasetin biraz da rekabet işi olduğunu anlatan Kurtulmuş, "Karşıda da en azından aday olması lazım ki bir yarış olsun. Bir tane mi olur, iki tane mi olur onu bilmem. Altı artı birlik masanın kendi arasındaki tartışmalara da karışmam, bizi ilgilendirmez. Başka partilerin istediği bir şeydir. Kimi seçerler, kimi seçmezler onu bilmem. Ama şunu bilmek isterim. Türkiye'ye ilişkin, gelecek hedefleri nedir, Türkiye'yi nasıl yönetecekler bunu bilmeyi siz de istersiniz, ben de isterim. Bunu ortaya koymalarını bekleriz." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE