LGS yerleştirme sonuçları açıklandı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden açıklandığını bildirdi.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında gerçekleştirilen LGS 2022 sınavının ardından tercihler alındı. Tercih sürecinden sonra binlerce lise adayı tercih sonuçlarını beklemeye başladı. MEB yayımladığı takvim ile 2022 LGS sonuçları bugün açıklandı.

LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden açıklandığını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden erişime açtık. Öğrencilerimize hayırlı olsun." açıklamasını yaptı.

LGS 2022 TERCİH SONUÇLARI EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

MEB 2022 LİSE NAKİL SÜRECİ NASIL OLACAK?

İlk yerleştirmelerin ardından 1’inci nakil yerleştirmeleri haftası başlayacak ve hafta sonuna kadar işlemler devam edecek. Ağustos ayında 1’inci nakil sonuçları açıklanacak ve 2’nci nakil yerleştirmeleri için başvurular başlayacak. Ağustos ayının ikinci haftası 2’nci nakil sonuçları açıklanacak ve LGS tercih süreci böylece tamamlanmış olaca

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE