LPG'ye bir zam daha geldi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, LPG'ye 40 kuruş zam geldiğini açıkladı

LPG'ye bir zam daha geldi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), LPG otogazın litre fiyatına bu geceden itibaren 40 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

KAYNAK: CUMHURİYET 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 21:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çözüm bulunmalı
Çözüm bulunmalı - 5 ay Önce

Daha bugün sabah ocak ayındaki yıllık enflasyon yüzde 48 çıkmıştı. Aralıkta bu oran yüzde 36 idi. Bu zamlar durmayacak mı? Milyonlarca işsiz,
milyonlarca asgari ücretli, on üç milyon işçi ve memur emeklisi, üç milyon memur, milyonlarca işçi, milyonlarca dar gelirli, milyonlarca mevsimlik işçi, milyonlarca engelli, hasta, yaşlı, yetim ve dul nasıl geçinecek? Bu zamlar daha ne zamana kadar artmaya devam edecek? Elektrik, doğalgaz, su, akaryakıt, ulaşım zamları geri alınmayacak mı? Gıdada ve diğer her şeyde yedi- sekiz ay önceki fiyatları bir daha göremeyecek miyiz? Fiyatlar düşmüyor, sabit de kalmıyor. Zamlar habire devam ediyor. Toplumun yüzde yetmişi geçinmekte zorlanıyor. Bu pahalılık geliri ve durumu iyi olan, yatırımları olan, menkul ve gayrimenkulleri olan, ekstra gelirleri olan, birikim ve yatırımları olan, konutları ve iş yerleri olan, yüksek maaşı olan yani bu kategorilerde olan yüzde otuzluk bir kesimi çok etkilemiyor ama yüzde yetmiş gerçekten çok ama çok zorlanıyor. Bu gidişata ne yapıp edip çözüm bulmalıyız. Bu durum ülkenin geleceğini, zenginliğini, gelişmesini, refahını ve huzurunu da olumsuz etkiliyor. Güzel ülkemiz ve 84 milyon için bu gidişat tersine dönmeli. En azından 2021 başlarına dönmeli.