banner266

Mescid-i Aksa’dan getirilen taşlarla Fislitinli gençler tarafından yapılan Minia Kudüs Tırı Van’da

Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı’nın iş birliği ile hazırlanan Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs aracı 2 gün boyunca Van’da olacak.

Mescid-i Aksa’dan getirilen taşlarla Fislitinli gençler tarafından yapılan Minia Kudüs Tırı Van’da

Şehrivan Haber: Mehmet Ali EKİNCİ - Kudüs ve Mescid-i Aksa davasını gönüllerde diri tutmak için Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı’nın iş birliği ile organize edilen program kapsamında startı İstanbul’da verilen Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs TIR’ı 2 gün boyunca Van'da olacak. Maraş Caddesinde bulunan SGK İl Müdürlüğü önünde sergilenen maket, cumartesi ve pazar günü halkın ziyaretine sunulacak.

Filistinli gençler tarafından Mescid-i Aksa’dan getirilen taşlarla yapıldığını belirten Yetimler Vakfı Van Temsilciliği yetkililerinden Erkut Özbey, “Filistinli gençler tarafından Mescidi Aksa'dan getirilen taşlarla 7 ay boyunca Hatay'da yapılan maket tüm Türkiye'yi geziyor. Van’a gelen Minia Kudüs TIR’ı, 2 gün boyunca halkın ziyaretine açık olacak. TIR’ın bulunduğu alanda aynı zamanda resim sergisi başta olmak üzere çeşitli etkinliklerde yapılacaktır. Ziyaret etmek isteyenler 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirler.” Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner267