banner290

Meteoroloji'den Van, Hakkari ve Erzurum için flaş uyarı! Gece saatlerine dikkat!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden edinilen son meteorolojik değerlendirmelere göre; Erzurum, Kars ve Hakkari ve Hakkari için yağmur, Van’ın güney kesimleri için de kar uyarısında bulundu. 

Meteoroloji'den Van, Hakkari ve Erzurum için flaş uyarı! Gece saatlerine dikkat!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Havanın akşam saatlerinden itibaren Muş, Bitlis, Hakkari yağmurlu, Van'ın güney ilçelerinin (Bahçesray, Çatak, Gevaş) gece, kuzey ilçelerinin (Erciş, Muradiye, Çaldıran) 25.11.2022 Cuma (yarın) sabah, il genelinin ise Cuma akşam saatleri itibariyle yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Van'ın güneyinde Cuma ve Cumartesi günleri yağışların yer yer kuvvetli olması beklenmektedir. Yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenirken, yağışın Pazar sabah saatlerinden itibaren Van'ı terk edeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, batısının yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kuzeyinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinde başlayan yağışların gece saatlerinde bölge genelinde etkili olması beklenmektedir. Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. Parçalı, yer yer çok bulutlu, batısının yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kuzeyinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ 5°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM -2°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KARS -5°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

VAN 1°C, 11°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2022, 17:38
YORUM EKLE