banner290

Meteoroloji uyardı: Rüzgara dikkat! Şemsiyenizi yanınıza alın, kuvvetli yağacak!

Meteoroloji 14. Bölge müdürlüğünden alınan son bilgilere göre, Van, Muş ve Bitlis çevresinde aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren ise yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Van'da özellikle Rüzgârın güneyli ve batılı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli eseceği vatandaşların tedbirli olunmaları konusunda uyarıldı.

Meteoroloji uyardı: Rüzgara dikkat! Şemsiyenizi yanınıza alın, kuvvetli yağacak!

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Muş ve Bitlis çevresinde aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren ise yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması beklenmektedir. Ayrıca yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının Muş 6, Hakkâri 11, Van 8 ve Bitlis’te 4 derece olması, Van'da gece boyu etkisini hissettiren Rüzgârın gün boyu güneyli ve batılı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli eseceği vatandaşların tedbirli olunmaları konusunda uyarıldı.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 6 ay Önce

herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan umarım yağmur bereketiyle yağar çünkü yağmur mevsimi ve ciddi ihtiyaç var. Hem çiftçimizin hem de su kaynaklarının faydasına olacak yağışlar sürer umarım..