banner290

Meteoroloji uyardı… Van, Bitlis, Muş, Hakkari: Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji 14. Bölge müdürlüğünden alınan bilgilere göre Van ve çevre illerin kar yağışlı olacağı tahmin edilmektedir. Öğle saatlerinden itibaren Van'ın güneyi ve doğusunda, akşam saatlerinden itibaren ise Van genelinde, Muş ve Bitlis'te yer yer kar yağışı beklenmektedir.

Meteoroloji uyardı… Van, Bitlis, Muş, Hakkari: Kuvvetli yağış geliyor!

ŞEHRİVAN HABER/ Hakkâri’de kar yağışının gün boyu (Salı) devam edeceği beklenmektedir. Öğle saatlerinden itibaren Van'ın güneyi ve doğusunda, akşam saatlerinden itibaren ise Van genelinde, Muş ve Bitlis'te yer yer kar yağışı beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bölgemizde beklenen kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgâra bağlı olarak ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde tipi şeklinde kar yağışı, yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi, görüş mesafesinde azalma, direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE