banner290

Meteoroloji uyardı… Van, Bitlis, Muş, Hakkari! Kuvvetli yağmur var!

Meteoroloji 14. bölge müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Van ve Hakkari’de yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, bölge genelinde havanın çok bulutlu geçeceği bildirildi.

Meteoroloji uyardı… Van, Bitlis, Muş, Hakkari! Kuvvetli yağmur var!

Havanın bölge genelinde havanın çok bulutlu geçeceği, öğle saatlerine kadar Bitlis’te, akşam saatlerine kadar ise Van ve Hakkari’de yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir. Ayrıca yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin edilmektedir.  Rüzgârın kuzeyli ve doğulu yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

Van Gölü Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının Muş 11, Hakkâri 14, Van ve Bitlis’te 10 derece olması beklenmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2022, 11:34
YORUM EKLE