banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! Sürücüler o saatlere dikkat

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van ve bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. Meteoroloji don ve buzlanmaya karşı araç sürücülerini ulaşımda akşamlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! Sürücüler o saatlere dikkat

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli ve Artvin çevreleri ile Sakarya’nın kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’da yer yer yoğun olmak üzere kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde pus ve sis bekleniyor. Trakya, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın batısı ve Manisa'da özellikle gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda da uyarıda bulundu.

DOĞU ANADOLU

Havanın bölge genelinde parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

VAN °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

AĞRI °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU İÇİN BUZLANMA VE DON UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

8 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Manisa için sarı kod uyarısında bulundu.

SARI KOD NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER