banner290

Meteorolojiden Van için sis ve pus uyarısı!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Van ve çevre illerde havanın parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde sis ve pus görülecek. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir.

Meteorolojiden Van için sis ve pus uyarısı!

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının; Bitlis 11, Hakkâri 15, Van ve Muş’ ta 12 derece olması beklenmektedir.

SICAKLIK UYARISI: Sıcaklıklardaki yükselişe bağlı olarak, bölge genelinde, yüksek kar örtüsünün olduğu yerlerde, kar erimeleri sebebiyle meydana gelmesi muhtemel heyelan, çığ riski ile su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara(buzlanma, don, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE