banner290

Meteorolojiden Van ve bölge illeri için flaş uyarı! Kuvvetli olacak

Meteorolojiden yapılan son hava değerlendirmelerine göre; Van ve bölge genelinde havanın parçalı bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli don ve buzlanmaya bağlı sis ve pus hadisesi görüleceğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb. karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Meteorolojiden Van ve bölge illeri için flaş uyarı! Kuvvetli olacak

ŞEHRİVAN HABER/ Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelerine göre; ülkemizde havanın batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Antalya’nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olması tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

VAN -6°C, 6°C Az bulutlu

AĞRI -6°C, 7°C Az bulutlu

ERZURUM -6°C, 6°C Az bulutlu

MALATYA 1°C, 9°C Az bulutlu

MUŞ 7°C Parçalı bulutlu

HAKKÂRİ 10°C Parçalı bulutlu

BİTLİS 5°C Parçalı bulutlu

DON VE BUZLANMA UYARISI

Doğu Anadolu bölgesinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2023, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER