MetroPOLL son anketi yayınladı! Seçim yaklaşırken İYİ Parti'de oy patlaması yaşanıyor!

Seçim yaklaştı, anketler tek tek paylaşılıyor! İYİ Parti daha önce hiç bu oranı görmemişti. MetroPOLL Araştırma'nın nisan ayında yaptığı son ankette AK Parti yüzde 32,1 oy toplarken ittifak ortağı MHP yüzde 7,3 oy aldı.

MetroPOLL son anketi yayınladı! Seçim yaklaşırken İYİ Parti'de oy patlaması yaşanıyor!

CHP yüzde 22,4 oy alırken ittifak ortağı İYİ Parti yüzde 18,6 oy toplayarak kuruluşundan bu yana en yüksek seviyeyi gördü. HDP ise yüzde 12,3 oy topladı. MetroPOLL Araştırma, 14-20 Nisan tarihleri arasında yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Ankette seçmenlere, "Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Ayrıca 26 ilde yapılan araştırmada toplam 2 bin 164 vatandaşla görüşüldü.

CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 40'IN ALTINDA KALDI

Ankete göre; kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı'nın ortağı AK Parti, yüzde 32,1 oy toplarken ittifakın diğer üyesi MHP ise yüzde 7,3 oy aldı. Böylece Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 39,4 oldu.

İYİ PARTİ'DE OY PATLAMASI

Millet İttifakı'nın ortağı CHP, yüzde 22,4 oy alırken ittifakın diğer ortağı İYİ Parti ise yüzde 18,6 oy topladı. Böylece ittifakın toplam oy oranı yüzde 41 oranında kaldı.

DEVA YÜZDE 2'Yİ AŞTI

HDP yüzde 12,3 oyla planlanan yüzde 7'lik seçim barajını aşarken yeni kurulan ve 6'lı masanın ortağı olan DEVA Partisi yüzde 2 oy topladı. Gelecek Partisi listede yer almazken diğer partiler yüzde 1,5 oy topladı. Kararsızlar dağıtılmadan önce Saadet ve Yeniden Refah partileri yüzde 1.1'er, Gelecek ve Zafer de yüzde 0.5'er oy aldı.

SON DAKİKA

YORUM EKLE