MHP Van İl Başkanı Güngöralp'ten marketlere indirim çağrısı!

Milliyetçi Hareket Partisi Van İl Başkanı Salih Güngöralp , firmaları temel ihtiyaç ürünlerinde indirim yapmaya davet ederken ’Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası’ başlattıklarını duyurdu.

MHP Van İl Başkanı Güngöralp'ten marketlere indirim çağrısı!

MHP Van İl Başkanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın şirketlerimizin, kurumlarımızın, toplumsal rahatlama adına temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 10 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır" sözlerinden yola çıkarak, 'Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası' başlattı. Kampanyayı duyuran MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp, tüm Vanlıları kampanya ya destek vermeye davet etti.
Teşkilat olarak kampanyaya katılan firmaları ve marketleri ziyaret ederek, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin yaptığı çağrı üzerine, Van’da da Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası'nı başlatmış bulunuyoruz.

"Haydi Van, şimdi milli birlik ve dayanışma zamanı"

Milliyetçi Hareket Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van'da gezdiğimiz bazı marketlerin indirime gittiğini gördük ve bu vesileyle toplumsal rahatlama adına Van’daki tüm firma, şirket ve kurumlarımızı temel ihtiyaç ürünlerinde indirim yapmaya davet ediyoruz. Kampanyamıza destek verecek markaları Van teşkilatı olarak ziyaret edip, kendilerine teşekkür edeceğiz. Haydi Van, şimdi milli birlik ve dayanışma zamanı" ifadelerini kullandı. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanının geldiğine değinen, Güngöralp "Aziz milletimiz adına bu kampanyanın genişleyip yaygınlaşması için herkesten her kesimden yardım ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Herkesin rahatlaması için
Herkesin rahatlaması için - 4 hafta Önce

50 TL'lik ürünü bir-iki ayda doları bahane edip 100'TL' ye çıkaran satıcı sadece 10 lira indirerek piyasayı rahatlatamaz. Her mal ve üründe en az yüzde 30-35 indirim olmalı. Üstelik fiyatları artırmadan bunu yapmaları lazım. Hatta bazı mal ve ürünlerde bu indirim yüzde 40-50 olmalı. Çünkü bu zam fırsatçılığı suni/yapay idi. Piyasa koşulları ve ekonomi gerçekleriyle bağdaşmayan zamlardı ve sadece bir rüzgar idi, bir fırsatçılık yarışıydı. Şimdi dolar yüzde 35 düşmüşken neden piyasadaki binlerce kalem mal ve ürünün insafsızca yükseltilmiş olan fiyatlarını aynı satıcılar yüzde 35 indirmiyor? Ülke genelindeki zincir marketler, Van'daki yerel AVM'ler, toptancılar, perakendeciler ve esnaf özellikle her ailenin aldığı gıda ve temel tüketim maddelerinde, temizlik ürünlerinde, sebzede, meyvede ve toplumun her ay ve her gün aldığı her mal ve üründe derhal indirime gitmesi gerekir. Hatta ekmeğin fiyatı da 2 TL'ye inmeli. Fiyatlar aynı oldukça dolar yüzde 18'den yüzde 1'e de düşse vatandaşın harcama ve tüketim giderleri değişmedikçe, iyileşmedikçe toplum rahatlamaz. Onun için enflasyon canavarının başını ezmek lazım. Çarşı- pazar, üretici ve satıcılar bu fahiş fiyatları hızla ve ciddi miktarlarda aşağı çekmezse yöneticilerin attığı olumlu adımları sabote etmiş ve boşa düşürmüş olurlar. O sebeple mutlaka denetim, müdahale, yaptırım, fiyat indirimi ve fiyat istikrarı olmalı.

Bankalar hükümeti neden takmıyor?
Bankalar hükümeti neden takmıyor? - 4 hafta Önce

KAMU BANKALARI VE ÖZELLİKLE DE ÖZEL BANKALAR SİZE NE OLUYOR DA HÜKÜMETİN OLUMLU ADIMLARINI BOŞA DÜŞÜRÜYOR, SABOTE EDIYORSUNUZ? NEDEN SON YİRMİ GÜNDE TÜKETİCİ/ İHTİYAÇ KREDİSİ VE TİCARÎ KREDİLER DE FAİZLERİ ARTTIRDINIZ? MB POLİTİKA FAİZİNİ 18'DEN 14'E DÜŞÜRSÜN, DOLAR 18, 4'LERDEN 11-12 BANDINA İNSİN, SİZ BANKALAR İSE VATANDAŞIN KULLANACAĞI KREDİ FAİZLERİNİ ARTTIRIN. BU KABUL EDİLİR ŞEY Mİ? BDDK VE İLGİLİ KURUMLAR ACİLEN HEM DE ÇOK ACİLEN BU DURUMA EL ATSIN. ŞU BANKA KREDİLERİNİN FAİZLERİNDE DE ÖNEMLİ ORANLARDA İNDİRİMLER SAĞLANSIN.