Millet ittifakındaki adaylık tartışması AK Partiye yaradı! Mustafa Şen: AK Partinin oy oranını açıkladı!

Muhalefette Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında adaylık çekişmesi yaşanıyor. Bu sırada yapılan anketlerde ise AK Parti'nin oyu yükselişe geçti.

Millet ittifakındaki adaylık tartışması AK Partiye yaradı! Mustafa Şen: AK Partinin oy oranını açıkladı!

Türkiye 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanıyor. AK Parti ile MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı, yeni bir zafer kazanacaklarından emin. Muhalefet partilerinin oluşturduğu Millet İttifakı'nda işler karışık. Partiler arasında henüz Cumhurbaşkanı adayını belirleme konusunda anlaşma sağlanamadı.

Aday kim olacak çekişmesi

Sadece CHP içerisinde 3 farklı isim adaylık çekişmesi yaşıyor: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş. AK Parti'den ayrılarak DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın da farklı planları var. Muhalefette yaşanan bu karmaşıklık anketlere de yansımaya başladı.

AK Parti'nin oyu anketlerde yükselişe geçti.

A Haber'de Melih Altınok'un sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, anketlerdeki son durumu açıkladı.

AK Parti'nin masasındaki anket

AK Parti oylarının yüzde 40 seviyesine ulaştığını belirten Mustafa Şen, "Bizim yaptığımız analizler yüzde 45'i hatta bazıları yüzde 46'yı gösteriyor." dedi.

ENSONHABER

YORUM EKLE