banner290

Milletvekili Arvas’tan Van’a yeni Kültür Merkezi müjdesi!

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, 2011 yılında meydana gelen depremler nedeniyle ağır hasar görerek kullanılamaz hale gelen ve sonrasında yıkılan Kültür Merkezi Kompleksi’nin yerine 1000 kişilik yeni Kültür Merkezi Kompleksi'nin yapılacağının müjdesini verdi.

Milletvekili Arvas’tan Van’a yeni Kültür Merkezi müjdesi!

VAN KÜLTÜRÜNÜN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK”

Yeni yapılacak Kültür Merkezi Kompleksi’nin Van'ın kültürüne ve kültürünün gelişimine önemli katkılar sağlayacağına vurgu yapana Milletvekili Arvas,“ Sahip olduğumuz zengin kültürün, yapılacak etkinliklerle anlatılmasına ve tanıtılmasına vesile olacak. Kültür Merkezi Kompleksi’nde toplantılar, sergiler, kurslar, gösteriler ve yarışmaların düzenleneceği bir mekân olacak yeni kültür merkezi bünyesinde çok amaçlı salon, konferans salonu, sergi salonları ve atölyeler gibi birimler yer alıyor.” Dedi.

“VAN’IN KÜLTÜR DEĞERLERİNİ GELECEK NESİLLERE AKTARACAK”

Arvas konuşmasında, "Toplumsal yaşamın gerektirdiği etkileşimlere ortam sağlayacak bu gibi kurumlar, kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde bir araya getirerek, bu tür faaliyetlerin yapılmasına imkân sağlayacaktır. Eğitim, öğretim, dinlence ve eğlence gibi etkinliklere ev sahipliği yapan kültür merkezleri, aynı zamanda geçmiş ile ilgili kültür değerlerin gelecek nesillere aktarılması açısında da aracı rolü üstlenmektedir. Bunun yanı sıra çağdaş sanatların tanıtılması ve yaşatılmasına imkan tanıyan kültür merkezleri, geleneksel kültür etkinliklerinin temsilinde de önemli bir rol üstlenmektedir.” cümlelerini kullandı.

VAN’A KÜLTÜREL ZENGİNLİK KATACAK

Van’ın geçmişiyle kültürel zenginliğine değinen Arvas, “Kadim tarihsel geçmişiyle çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış Van’da, kültür merkezi bu zenginliğimizi ifade edecek, yerel kültürel kimliğimizi tanımlayıp simgeleyecektir. Kültür Merkezinin İlimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyor, Kültür ve Turizm Bakanımız başta olmak üzere katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vizyon ve gelecek
Vizyon ve gelecek - 3 hafta Önce

MEVCUT DEVLET TİYATROSU BİNASININ 25 DÖNÜMLÜK KOCAMAN BİR ALANI VAR. SADECE UFACIK, BİÇİMSİZ VE KULLANIŞSIZ BİR TİYATRO BİNASI VAR AMA O KOSKOCAMAN ALANIN HEPSİ BOMBOŞ VE KUPKURU. BU KOCAMAN ALANA DEV BİR KÜLTÜR KOMPLEKSİ- TİYATRO BİNASI VE DEV BİR ŞEHİR KÜTÜPHANESİ YAPILABİLİR. BOŞ KALACAK 10 DÖNÜMLÜK ALANIN YARISI OTOPARK YARISI DA PARK VE YEŞİL ALAN OLARAK DÜZENLENEBİLİR. BÖYLECE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ BU KIYMETLİ ALAN DEĞERLENDİRİLMİŞ OLUR

SIRADAKİ HABER