banner211

Milletvekili Gülaçar'dan sel mağduru çiftçilere müjde! 

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Erciş ilçesinde meydana gelen sel felaketinden ötürü hayvanları telef olan çiftçilere müjdeli haber verdi. 

Milletvekili Gülaçar'dan sel mağduru çiftçilere müjde! 

HABER MERKEZİ - AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Erciş ilçesinde meydana gelen sel felaketinden ötürü hayvanları telef olan çiftçilere müjdeli haber verdi. 

Van'ın Erciş ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Kırkpınar Mahallesi'nde dün etkili olan sağanak sele yol açmasıyla birçok ahır da selden zarar gördü. Mahallede birçok koyun sele kapılarak telef olurken, AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Erciş ilçesinde meydana gelen sel felaketinden ötürü hayvanları telef olan çiftçilere müjdeli haber verdi. 

GÜLAÇAR: TÜM MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİZ

Ak Parti Van Milletvekili konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yoğun yağış nedeniyle birkaç ilçemizde meydana gelen sel sonrası telef olan küçük baş hayvanlar ile ilgili Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Hadi Tunç ile yaptığımız görüşme neticesinde çiftçilerimize destek olacağız ve mağduriyetlerini gidereceğiz. Telef tespiti yapılan 25 küçük baş hayvanın zararını hayırsever bir iş adamımız geri kalan tespitli teleflerin tamamını ise Hayvancılık Genel Müdürlüğümüz karşılayacak. Bu zor günlerde devlet ve millet elele vererek inşallah tüm mağduriyetleri gidereceğiz. Hemşerilerimize geçmiş olsun, Rabbim beterinden korusun.” ifadelerinde bulundu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatirlatma
Hatirlatma - 10 ay Önce

Sn vekil bey illa birşey yapmak isterseniz şu çevre yolunu yapın ozaman kayda değer taktire şayan olur takipteyiz çevre yolunu unutturmayacagiz size merak etmeyin

zaftxaş
zaftxaş - 10 ay Önce

...

Sami bey
Sami bey - 10 ay Önce

Sayın vekilim yapılacak yardımların Başkale Bölekli ve Albayrak Köylerine. De yapılması gerekmekte Ciddi anlamda hasar ve hayvan telefi bulunmakta