banner211

Milli dayanışma kampanyası başlatıldı! Erdoğan 7 aylık maaşını bağışladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı konuşmada, 'Milli dayanışma kampanyası başlatıyoruz' dedi.

Milli dayanışma kampanyası başlatıldı! Erdoğan 7 aylık maaşını bağışladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Salgının ilk günlerinden itibaren Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

"TEDBİRLERİ PEK ÇOK ÜLKEDEN DAHA ERKEN ALDIK"

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sağlık altyapımız, gerek personel gerek ilaç ve malzeme gerekse yoğun bakım yatağı açısından diğer ülkelere göre oldukça iyi durumdadır."

Mevcut hastanelerimizi güçlendirme yanında, yeni hastanelerimizi de süratle hizmete açıldığını belirten Erdoğan, "Kovid-19 hastalığı sürecinde tedbirlerimizi, hamdolsun, pek çok ülkeden daha erken aldık ve hayata geçirdik." dedi.

"GIDA KONUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK"

Aşama aşama ilave tedbirlerin de yürürlüğe sokulduğunu söyleyen Erdoğan, gıda konusunda da herhangi bir sıkıntı olmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, tüm temel gıda maddelerini kendisi ürettiği için, hem stoklarımız, hem de tedarik zincirlerimizin işleyişi, ihtiyacımızı karşılayacak düzeydedir."

"SALGIN SÜRECİNDE EN ÖNEMLİ HUSUSLARDAN BİRİ SAĞLIK SİSTEMİNİ AYAKTA TUTMAK"

Erdoğan, salgın sürecinde en önemli hususlardan birinin sağlık sistemimizi ayakta tutmak olduğunun altını çizerek, "Sağlık kuruluşlarının personel ve araç-gereç imkanlarını ne kadar yüksek oranda mücadeleye tahsis edersek, o derece etkili baş edebiliriz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara, acil olmayan durumlar dışında hastaneye gitmemeleri çağrısında bulundu.

"HİÇBİR TEHDİT BİZİ HEDEFLERİMİZE VAZGEÇİREMEZ, ÇÜNKÜ BİZ TÜRKİYE'YİZ"

Şehirler arası seyahate getirilen kısıtlamaları hatırlatan Erdoğan, "Gerekirse, şehir içi ulaşımda da benzer yöntemleri (sınırlandırma) devreye sokabiliriz. Virüsün yayılmasını önlemek için her yola başvurmakta kararlıyız." diye konuştu.

"Üretimini sürdüren şirketlerin çalışanlarının sağlığını koruması için gereken tedbirleri en sıkı şekilde almalarını sağlayacağız. Benzer örneklerin yaygınlaşmasının önüne geçmenin tek yolu, her birimizin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır. Türkiye, her hal ve şart altında üretime devam etmek, çarklarının dönmesini sağlamak zorunda olan bir ülkedir. Vatandaşlarımız gönüllü karantina ile kendilerini ne kadar evde tutarlarsa, hayatımızın normale dönme süreci o kadar kısalacaktır. Hiçbir virüs bizim birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha güçlü değildir. Hiçbir hastalık önümüzdeki aydınlık yarınların önüne geçemez. Hiçbir tehdit bizi hedeflerimize vazgeçiremez. Çünkü biz Türkiye'yiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Reeskont kredilerinin geri ödemelerini 90 gün daha uzatarak 50 milyar liralık bir kaynağı ihracatçılarımızın kullanımına sunduk." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Esnafımızın hem nisan, mayıs, haziran ayı ödemelerini faizsiz öteledik, hem de yüzde 4,5 maliyetli 36 aya kadar vadeli bir kredi paketini hayata geçirdik. Kredi Garanti Fonunun limitini 50 bin liraya ve kapasitesini de 850 bin kredi talebini karşılayacak şekilde 450 milyar liraya yükselttik. Sosyal yardım programlarımızda kayıtlı 2 milyon haneye biner lira nakit yardımı yapıyoruz. Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden, mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretlerini iade ediyor, nisan, mayıs ve haziran ayları için de ücret almıyoruz. Sağlıkçılarımıza, 6 milyar liralık ilave bir destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz."

"MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz." dedi.

2020_Mart_BİZBİZEYETERİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 21:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne olur fakire, muhtaca, işsize çareler üretin.
Ne olur fakire, muhtaca, işsize çareler üretin. - 1 yıl Önce

İnşaat sektörü bitti, tarım sektörü oldukça yavaşladı, turizm bitti, üretim en aza indi. Asgari ücretli yüz binler işini kaybetti. Bu süreçte milyonlarca insanın geliri azalacak, ekmeği küçülecek, sofrası fakirleşecek. Borçlu olup gelirini kaybeden veya geliri azalan milyonlarca insan sıkıntı yaşayacak. Zaten zorlu bir kriz, büyük bir hayat pahalılığı vardı. KORONAVİRÜS de hepimizin üstünden silindir gibi geçecek. Ne olur yoksullara, işsizlere, işini kaybedenlere, çaresizlere, borçlulara acil çözüm bulun.

Milyonlarca insana milyarlarca lira dağıtılsın.
Milyonlarca insana milyarlarca lira dağıtılsın. - 1 yıl Önce

AYLIK GELİRİ 10 BİN LİRANIN ÜSTÜNDE OLAN HERKES YOKSUL, İŞSİZ, EVSİZ, ÇARESİZ, HASTA, YETİM, YAŞLI, SAHİPSİZ İNSANLAR İÇİN YARDIM YAPMALI. MALINA ZEKAT DÜŞEN " MÜSLÜMAN" HALKIMIZ DA ZEKATINI MUTLAKA VERMELİ. BAKANLAR, MİLLETVEKİLLERİ, VALİLER, KAYMAKAMLAR, MÜSTEŞARLAR, DAİRE BAŞKANLARI, GENEL MÜDÜRLER, BELEDİYE BAŞKANLARI, BÜROKRATLAR, İŞ İNSANLARI, PATRONLAR, İHRACATÇILAR, KUYUMCULAR, ÖZEL OKULLAR, ÖZEL HASTANELER, FABRİKALAR, ATÖLYELER, İMALATHANELER, İŞLETMELER, AVM'LER, SPOR KULÜPLERİ, SANAYİCİLER, BAROLAR, MESLEK ODALARI VE ÖRGÜTLERİ, DİYANET, VAKIFLAR, DERNEKLER, TARİKATLER, CEMAATLER, VARLIKLI HER VATANDAŞ BU YARDIM KAMPANYASINA KAYDA DEĞER MADDÎ DESTEK SUNMALI. BÖYLECE ON MİLYARLARCA ( eski parayla katrilyonlarca) LİRA TOPLANMALI. BU PARALAR 81 İLDE VE BİNLERCE İLÇEDEKİ YOKSUL, DAR GELİRLİ, İŞSİZ, İŞİNİ KAYBETMİŞ, EVSİZ, ÇARESİZ, GEÇİNEMEYEN MİLYONLARCA AİLEYE HAKKANİYETLİ, DOGRU, DÜRÜST VE ÖZENLİ BİR ŞEKİLDE DAĞITILMALI. BU PARALAR KURUŞUNA KADAR SADECE AMA SADECE GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİTMELİ. ASLA TORPİL, KAYIRMA OLMAMALI.

Şimdi dayanışma zamanı.
Şimdi dayanışma zamanı. - 1 yıl Önce

Bu yardım kampanyası kesinlikle yerinde, gerekli ve insanı mutlu eden bir girişim. Maddi durumu iyi olan herkes destek olmalı . Ayrıca çevresindeki ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi olarak yardımcı olmalı. Ülkemizde milyonlarca ihtiyaç sahibi aile, milyonlarca dar gelirli ve geçinemeyen insan var. Şimdi değilse yardımlaşma, dayanışma ne zaman yapılacak?