banner211

Müdür Sönmez 12 yıl aradan sonra görevine geri döndü

 Van Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Sönmez, 12 yıl aradan sonra görevine geri döndü.

Müdür Sönmez 12 yıl aradan sonra görevine geri döndü

2008 yılında Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden Denizli Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevine geçici olarak atanan Bilal Sönmez, 12 yıl aradan sonra görevine geri döndü. Bakanlık onayı ile Cuma günü Van Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak geri dönen Sönmez, görevine başladı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 12 ay Önce

Yıllarını bu şehire adamış Bilal bey haklı davasını kazanmış yeniden onu bu görevde görmek çok güzel.Allahın iziniyle bu görevi yeniden layığıyla yapacaktır.

Kazım
Kazım - 12 ay Önce

Kameralara oynayan, taşı kaldırsa haber yaptıran adamlardan görevi boyunca yaptıkları icraatları hiçbir zaman şov için kullanmayan ne yaptıysa çok sevdiği memleketi için yapan bilal beye. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Van sevdalısı
Van sevdalısı - 12 ay Önce

İyiki mahkemelerimiz var . Hayırlı olsun haksızlığa uğrayan müdürler mahkeme ile görevlerine dönmeleri çok güzel.

mehmet sönmez
mehmet sönmez - 12 ay Önce

Hayırlı olsun müdürüm Allah yardımcınız olsun

Temel
Temel @mehmet sönmez - 10 ay Önce

Hayırlı olsun Başarılar

Rize
Rize - 12 ay Önce

Halay başını kim çekecek şimdi

Sayın müdürümüz Van yıllardır bunların yapılmasını bekledi. Siz yapar mısınız?
Sayın müdürümüz Van yıllardır bunların yapılmasını bekledi. Siz yapar mısınız? - 12 ay Önce

■ Van Kalesinin dört tarafında temizlikler yapılmalı, çevresindeki dere ve sazlıklar temizlenmeli, zarif bir peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılmalı. ■ Hoşap Kalesi ve surları restore edilmeli, çevresi ıslah ve ihya edilmeli, Hoşap beldemiz acilen tarihi dokuya uygun olarak yıkılıp yeniden inşa edilmeli. Gözbebeği olacak, çicek gibi bir turizm beldesi ortaya çıkarılmalı. ■ Van'ın ilçe ve köylerindeki bütün tarihi camiler, medreseler, kümbetler, kiliseler, manastırlar, köprüler, kaleler elden geçirilmeli, restore edilmeli, çevreleri ıslah ve ihya edilip korunmalı. ■ Adır ve Carpanak Adasındaki kiliseler restore edilmeli, iki ada islah ve ihya edilerek iç ve dış turizme kazandırılmalı. ■ Tarihi Şamran Kanalı göle kadar temizlenmeli, ıslahı ve ihyası yapılmalı, çevresi hoş bir projeyle yaşama renk katacak bir hale getirilmeli. ■ Tarihi alanlarda ve ören yerlerinde kazılara, çalışmalara hız verilmeli. ■ Vanadokya peribacalarına sahip çıkılmalı, köy yolu asfalanmalı, köye tesis, konaklama yeri ve çevre düzenlemesi yapılmalı. ■ Van Başkale Travertenlerinin kuruyup bozulmaması için yeraltı suyu yeniden günyüzüne çıkarılıp o alana akıtılmalı, doğal yapı korunmalı, köy yolu asfaltlanmalı, o bölgeye bir çeşit konaklama tesisi yapılmalı.

banner246