Muhalefet partileri Van'da güç birleştirdi!

Erken seçimin gündemden düşmediği, muhalefetin görüşme trafiğini aksatmadığı süreçte Van'daki beş siyasi parti bir araya geldi. Gündemi belirleyen en önemli 5 siyasi parti temsilcisinin Van il başkanları kent için güç birleştirme kararı aldı.

Muhalefet partileri Van'da güç birleştirdi!

Muhalefet partilerinin Van İl Başkanları kent için bir araya geldi. Van’da bir ilke imza atan Beş Siyasi Partinin İl Başkanları önce WhatsApp grubu oluşturdu, ardından kent gündemiyle masaya oturdu. Van’daki beş partinin il başkanı, kent sorunlarının çözümü için ortak hareket etme kararı aldı.


"Van’da artık Güzel şeyler olacak"
Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık’ın ev sahipliğinde bir araya gelen CHP il Başkanı Avukat  Siracettin Bedirhanoğlu,  DEVA Partisi İl Başkanı Semra Odabaşı, SAADET Partisi İl Başkanı Özay İlhan ve İYİ Parti il Başkanı Selim Özgökçe, mensup oldukları parti görüşlerini bir kenara bırakıp, kentin  sorunları için çözüm yolları aradı. İl Başkanları yaptıkları ortak açıklamada; "Özellikle İlimizin çözüm bekleyen kronikleşmiş birçok sorununun çözümü için siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakarak ortak hareket etme kararı aldık. Bizim siyasi farklılıklarımız olabilir, ancak söz konusu ilimizin menfaati olduğunda kesinlikle il başkanları olarak ortak hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar dırbas
Haydar dırbas - 5 ay Önce

Vala bunların hepside boş van,da hdp den başka partinin kazanması zor görünüyor...

ferhat
ferhat - 5 ay Önce

Beşi aynı masada olması iyimi acaba?