banner211

NİKAHA BÖYLE GİTTİLER

Van'da Doktor Levent Demir ve öğretmen Melek Alvuroğlu çifti ilginç bir nikâh kıydı.

NİKAHA BÖYLE GİTTİLER

Van'da Doktor Levent Demir ve öğretmen Melek Alvuroğlu çifti ilginç bir nikâh kıydı. Gelinlik ve damatlıklarını giyen çift, arkadaşlarının da oluşturduğu bisikletli grupla şehir turu attıktan sonra nikâh dairesine gidip imza attı.

Van'da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman doktor olan 29 yaşındaki Levent Demir, yaklaşık 3 yıldır tanıdığı 27 yaşındaki Felsefe öğretmeni Melek Alvuroğlu ile evlilik kararı aldı. Nikâh tarihlerini belirleyen çift yaşamlarında önemli bir yere sahip olan ve tutkunu oldukları bisikletle nikâha gittiler. Gelinlik giyip duvağını takan gelin Alvuroğlu ve damatlığını giyen Demir, arkadaşlarının da oluşturduğu bisikletli grup ile vatandaşların şaşkın bakışlar arasında yaklaşık 10 kilometrelik şehir turu attıktan sonra evlendirme dairesine gitti. Yer yer araçların kornaları ve vatandaşların alkışlarıyla destek verdiği çift, İpekyolu Atatürk Parkı'ndaki Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde arkadaşlarının da şahitliğiyle nikâh kıydı.


Bisikletin hayatlarında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Demir ve Alvuroğlu çifti, "Bisiklet bizim için yaşam tarzı. Bisiklete binmeyi çok seviyoruz. Bundan dolayı bu güzel günümüze de bisikletle gitmeye karar verdik. Arkadaşlarımız da bizi yalnız bırakmadı. Kalabalık bir bisikletli grup ile şehir turu attıktan sonra nikâha geldik. Biz herkesin daha sağlıklı yaşaması ve çevre temizliği için bisiklete binmelerini tavsiye ediyoruz" dedi.

Nikâhları kıyılan çift, yine oluşturdukları bisikletli grup ile birlikte evlendirme dairesinden ayrıldıktan sonra şehir merkezindeki turlarına devam etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 09:10
YORUM EKLE

banner246