banner211

Öğretmen ve veliler, Kovid-19'u fırsat bilerek okulu onardı

 Van'ın Muradiye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle okulların kapanmasını fırsat bilen öğretmen ve veliler, öğrencilere daha güzel bir eğitim ortamı hazırlamak için okulun duvarlarını boyayıp süsledi, sıra ve masaları onardı.

Öğretmen ve veliler, Kovid-19'u fırsat bilerek okulu onardı

İlçeye 20 kilometre mesafede bulunan Uluşar Mahallesi'ndeki Bolu İlk ve Orta Okulunda görev yapan öğretmenler, Kovid-19 önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesiyle öğrencilerinin temiz, düzenli ve daha güzel bir ortamda eğitimlerine devam etmesi için seferber oldu. 

Aralarında para toplayarak gerekli malzemeleri alan öğretmenler, hummalı bir çalışma başlattı.

Mahalledeki velilerin de destek verdiği öğretmenler, sosyal mesafe kurallarına da uyarak okulun dış duvarından iç kısımlarına, sırasından öğrencilerin kullandığı dolaplara kadar tüm bölümleri boyayıp, yeniledi.

Duvarları da resimlerle süsleyen öğretmenler, öğrencilerine güzel bir ortam hazırladı.

Okul müdürü Eset Demir, 400 öğrencinin bulunduğu okulda 20 öğretmenin görev yaptığını söyledi. 

Kovid-19 nedeniyle uzaktan eğitimin başlamasıyla okuldaki eksikleri gidermek için çalışma başlattıklarını belirten Demir, şunları ifade etti: 

"Okulumuzu güzelleştirmek için öğretmenlerimizle aramızda para topladık. Aldığımız malzemelerle tadilata başladık. Velilerimiz de bize destek verdi. Öğrencilerimize hijyenik ve sağlıklı bir ortamda eğitim yapma imkanı sunmak istedik. Bu çalışmaları yaparken sosyal mesafe kurallarına da uyuyoruz."

Öğrenci velisi Burhan Kaya, okulun yenilenmesi için fedakarlık yapan öğretmenlere destek olmak istediklerini dile getirdi. 

Öğretmenlerin kendi imkanlarıyla malzeme aldığını anlatan Kaya, "Biz de veliler olarak elimizden gelen konularda yardım ediyoruz. Okulumuz temiz olsun, öğrencilerimiz hijyenik ortamda ders işlesin istiyoruz. Burada eğitim gören öğrenciler bizim çocuklarımız. Öğretmenlerimiz bizim çocuklarımız için emek harcıyor. Onlara destek vermek bizim görevimiz." ifadelerini kullandı.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Velilerin Çağrısıdır.
İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Velilerin Çağrısıdır. - 1 yıl Önce

Lütfen kurumlarınızdan ve odalarınızdan çıkın. Van ve ilçeleri ile belde ve köylerindeki bini aşkın okul binasına uğrayın. GÖRECEKSİNIZ Kİ okulların çoğunun boyamaya, tadilata, korkuluga, sıra ve masalara, kütüphaneye, spor malzemelerine, kitaplık ve panolara, öğretmen masaları ve sandalyelerine, tahta ve bilgisayarlara, çöp kovaları ve temizlik malzemelerine, süpürge, fırça ve paspaslara, yeşillendirilmiş, çevre düzenlemesi ve peyzajı yapılmış okul bahçelerine, bank ve kamelyalara, spor sahalarına ve daha irili ufaklı nice malzemeye ve hizmete ihtiyacı var. İlk ve orta okul ile lise binalarının çoğunda bu ihtiyaçların ya hepsi ya da bir kısmı eksik. Okul yönetimleri okullarına bu süreçte el atmalı. Mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarında öğrenci yok, öğretmen yok, veli yok. Milli eğitim müdürlükleri ve okul yönetimleri harekete geçmeli, tüm bu eksik ve ihtiyaçlara çözüm bulmalı. Bakanlık bu altı ay sürecek uzun mecburi tatilde tüm okulların fiziki altyapılarını ve ihtiyaçlarını gidersin. Şayet eylül ayında öğrenciler, öğretmenler ve veliler okullarına döndüklerinde yine mart ayında arkalarında bıraktıkları gibi onca eksik ve ihtiyaçla okullarını görürlerse bana kalırsa bu işte ihmali olan herkesin istifa etmesi gerekir. Çocuklarımıza ve gençlerimize, Vandaki 300 bini aşkın öğrencimize daha temiz, daha donanımlı, daha güzel ve eksiksiz okullar ve okul bahçeleri kazandırmalıyız . Bu uzun tatil bunun tam zamanı, personeller boş oturmasın. Haydi yetkililer, haydıi yöneticiler, haydi okullar iş başına.

banner246