banner211

ÖZGÖKÇE'DEN 'BASIN' MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı...

ÖZGÖKÇE'DEN 'BASIN' MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Özgökçe, yayımladığı mesajında, demokrasinin, hukukun, huzurun ve rafahın güçlenmesine önemli katkılar sağlayan basının, modern demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu ve şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarından olduğunu söyledi. Özgökçe, “Bilindiği gibi, 24 Temmuz 1908’de 2. Meşrutiyet’in ilan edilmesi ve 25 Temmuz 1908’de çıkan gazetelerin sansürsüz yayımlanmasından bu yana 24 Temmuz tarihinin Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır” dedi.

 

Toplumların aydınlatılmasında, doğru bilgi sahibi olmasında basına çok büyük görevler düştüğünü kaydeden Özgökçe; tarafsız basının doğru, güvenilir, nitelikli ve objektif haberleriyle daima toplumun beğenisini kazandığını belirtti. Özgökçe, “Toplumsal değerlerimize saygıyı, kişi ve aile hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak halkımızın doğru bir şekilde haber alma ihtiyacını sağlayan basın mensupları ve kuruluşlarının bu önemli gününü yürekten tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 

Gazeteciliğin gerçekleri araştırma ve kamuyu doğru kaynaklardan en etkin şekilde aydınlatma mesleği olduğunu da anlatan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, “Basınımız, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak, toplumu aydınlatarak, görev ve sorumluluğu yerine getirmektedirler. Bu vesileyle, doğru, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla, mesai mefhumu tanımadan milletimize hizmet eden yazılı, görsel ve sosyal basın-yayın kuruluşlarında görev yapan tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, çalışmalarında üstün başarılar diler ve ayrıca ailelerini de kendilerine iş yoğunluklarından dolayı gösterdikleri sabırdan ve desteklerinden dolayı tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 09:04
YORUM EKLE

banner246