Petrol fiyatları düştü, ibre tersine döndü! Benzine indirim yolu gözüktü!

Geçtiğimiz Cuma günü brent petrol fiyatlarındaki artışla birlikte zamlanan benzin fiyatlarında yeniden indirim sürprizi bekleniyor. Petrolün varil fiyatı, dünkü kapanışa göre yüzde 0,31 düşüşle uluslararası piyasalarda 107,25 dolardan işlem gördü. Peki, benzin fiyatları düşecek mi? benzin ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte güncel benzin fiyatları...

Petrol fiyatları düştü, ibre tersine döndü! Benzine indirim yolu gözüktü!

Petrolün varil fiyatı, dünkü kapanışa göre yüzde 0,31 düşüşle uluslararası piyasalarda 107,25 dolardan işlem görüyor. Önceki gün 108,38 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 107,58 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.20 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,31 düşüşle 107,25 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 104,86 dolardan alıcı buldu.

Ramazan Bayramı öncesi Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına büyük zam gelmişti. Brent petroldeki bu düşüş akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisine yol açtı. Çin'de devam eden karantina süreci ve petrol ihtiyacında oluşan düşüşün petrol fiyatları üzerindeki baskısı sürüyor.

RUS PETROLÜNE AMBARGO TARTIŞMALARI

Dün bir araya gelen Avrupa Birliği (AB) Enerji Bakanları Rus petrol ithalatına aşamalı ambargo ihtimalini görüştü. Almanya'nın Rus petrolüne karşı ambargo kararını desteklemeye hazır olduğunu duyurması petrol fiyatlarının düşüşünü kısıtlıyor. Avrupa Komisyonu'nun bu hafta Rus petrolünün ithalatına yönelik bir ambargo da dahil olmak üzere yeni bir AB yaptırım paketi önermesi bekleniyor.

Yatırımcılar, Amerikan Petrol Enstitüsü'nün açıklayacağı ABD ham petrol arzı verilerini bekliyor. Brent petrolde teknik olarak 107,69 ile 108,15 dolar aralığının direnç, 106,98 ile 106,77 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE