Piyasadan toplatıyor! Otomobil devi Volkswagen arızası nedeniyle 118 bin aracını geri çağırdı!

Volkswagen, 118 bin plug-in hibrit aracını kapsayan global ölçekli büyük bir geri çağırma operasyonu başlatıyor. Geri çağırma nedeni araç elektrik sigortalarındaki arıza durumunda yangın veya olası elektrik çarpması riski gösterildi.

Piyasadan toplatıyor! Otomobil devi Volkswagen arızası nedeniyle 118 bin aracını geri çağırdı!

Alman otomobil devi Volkswagen'den yapılan açıklamaya göre, Golf, Tiguan, Passat ve Arteon gibi ana markanın model serisi yaklaşık 42 bin 300 otomobil bu operasyonun içerisinde yer alacak.

Bu sayının 26 bine yakın kısmı Almanya’da satılmış durumda. Otoritelere göre 2019 - 2022 yılları arasında üretilen Multivan T7 modelinin de listeye eklenmesi gerekiyor.

Bir sözcü, “Kapsamlı incelemeler sırasında Volkswagen, bazı plug-in hibrit araçların tahrik sistemindeki bir sigortanın münferit durumlarda kusurlu olabileceğini tespit etti” dedi. “En kötü durumda, bu, aşırı voltaj durumunda bu sigortanın düzgün çalışmayabileceği anlamına gelebilir.”

Geri çağırmanın bir parçası olarak, risk modellerinde önlem olarak yüksek voltajlı pilin anahtar kutusuna bir yalıtım matı takılmalıdır. Müşteriler bilgilendirilecek ve çalıştaylara davet edilecektir.

HABER7

YORUM EKLE