Saadet Partisi Van İl Başkanı İlhan: Etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz

Her hafta düzenli olarak basın açıklaması yapan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu hafta da geleneğini sürdürdü. Van’ın sorunlarını gündemine taşıyan İlhan, bu hafta da kentte yeni atanan Vali Dr. Ozan Balcı’yı gündemine aldı. Kent için tavsiyelerde bulunan İlhan,             “Etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz. Size gerçekleri söyleyecek ciddi kişilerden ekipler kurmalısınız.” Dedi.

Saadet Partisi Van İl Başkanı İlhan: Etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz


Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, partisinin diğer üyeleriyle birlikte her hafta kentin sorunlarını gündemine taşımaya devam ediyor. Bu hafta da kentte yeni atanan Vali Dr. Ozan Balcı’yı gündeme alan İlhan, kentle ilgili tavsiyelerini sıralayarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İLHAN’DAN VALİ BALCI’YA HOŞGELDİN MESAJI!

Partisi adına açıklamalarda bulunan Başkan Özay İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu hafta ki gündemimiz Vali! Sayın Valimize öncelikle Van’ımıza hoş geldiniz diyoruz. Vali Beyin deneyimli, birikimli, tutarlı ve çalışkan olduğu yününde duyumlar aldık. Fakat Van daha önce görev yaptığı şehirlerden farklı ilimizde zaten başlı başına büyük bir sorumluluk olan Valilik görevinin yanında her ne kadar kabul etsek de etmesek de kayyum uygulamasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmek gibi bir sorumluluğun da altına girecektir. Geçmiş dönemlerde Valilerin etrafını çevreleyen, şehri tanımayan, deneyimsiz, liyakatsiz kişiler Van’a ciddi anlamda zarar verilmesine neden oldu.”  Dedi.

“ETRAFINIZDA Kİ EKİPLERİ YENİLEMELİSİNİZ”

İlhan, cümlelerini şöyle tamamladı: “Defalarca sökülüp yapılan Maraş caddesinde ki orta refüjler ya da yapıldığı günün ertesi bozulan Edremit TOKİ’nin yolları gibi birçok işi sayabiliriz. Van son yıllarda her alanda ve her anlamda geri bırakılan şehirlerin başında gelmektedir. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Valimize dostane tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Öncelikle etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz, şehri tanıyan, deneyimli, liyakatli insanlardan oluşan, size gerçekleri söyleyecek ciddi kişilerden ekipler kurmalısınız. Van’ın sorunlarını öncelik sırasına göre çözüm üretmeniz ve bu şehre faydalı hizmetler yapmanızı umuyor yeni görevinizde başarılar diliyoruz.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlk düğme doğru iliklenmeden
İlk düğme doğru iliklenmeden - 3 ay Önce

Van'ın eksiklerini, ihtiyaçlarını, taleplerini, aksatılan hizmetlerini, yürümeyen çalışmalarını, yapılmayan işlerini, göz ardı edilen yatırımlarını saklayan, söylemeyen, ilgilenmeyen, gizleyen, umursamayan, dert edinmeyen, yapmayan insanlar yerine Van için uykusu kaçan, 24 saat kendisine yetmeyen, 365 gün hizmetlerin peşinde koşuşturan, vizyon sahibi, fedakâr, çalışkan, makamının hakkını veren ekiplerle Van değişir ve gelişir. Van'ın en büyük eksiği bu. İlk düğme budur.

Ah Van!
Ah Van! - 3 ay Önce

Bütün partilerin yerel yöneticileri içinde Van'ın sorun ve ihtiyaçlarını en çok dile getiren sizsiniz. Son üç yılda belki onlarca kez bu şekilde sorunları dile getirdiniz. Bütün partilere uzak olsam da, politikacıları çoğunlukla samimi bulmasam da sizin bu " Van'ın sesi" olan basın açıklamalarınızı takdir ediyorum. Ama size şunu söyleyeyim, en azından Van'ın son kırk yılı büyük oranda kayıp yıllardır. Yapılması gerekenlerin ve yapılabileceklerin yalnızca onda biri yapıldı. Van'ın durumunda olan illerde bizim, sizin, herkesin Van için belirttiği hizmetler yıllar yılıdır yapılmış. O yüzden hiç umudum yok. Beş yıl sonra da, on yıl sonra da aynı sorunları, aynı eksikleri Van için konuşacağız. Van tıkandı, boğuldu. Modern, ferah, temiz, yeşil, bakımlı, gözde, gelişmiş, çarpıcı, ilerlemiş, emsallerini yakalamış bir şehir olmadı, olmayacak. Malum Van Spor ikinci ligde oynuyor. Onun önünde birinci lig ve süper lig var. Muazzam imkanlarına, potansiyeline ve fırsatlarına rağmen birçok proje, yatırım, hizmet ve gelişmişlik kriterini esas aldığımızda maalesef 81 il içinde de Van ili olarak yine ikinci ligdeyiz. 30 yıl önceki Kayseri, Eskişehir, Samsun, Antep, Diyarbakır, Trabzon, Maraş, Balıkesir, Malatya, Elazığ, Urfa illerine bakın bir de 30 yıl önceki Van'a bakın. Bir de aynı illere 30 yıl sonra bugün bakın. Binalara, betonlaşan şehre bakıp aldanmayın. Belediyelerin ve kurumların proje, yatırım, hizmet ve çalışmalarını, şehrin her bakımdan değişen durumunu, kentleşmesini, mimarisini, düzenini, trafiğini, temizliğini, yeşilini, alt yapısını, üst yapısını, yollarını, parklarını, turizmini, sanayisini, ticaretini, zenginleşmesini, istihdamını, herşeyini kıyaslayın. Bunlar vb. pekçok başlıkta Van gerçekten gelmesi gereken yerin bir hayli uzağında. Yapılmadı, yapılmıyor. Soner İzgi'nin dediği gibi " Yıkan çok, yapan yok." Hangi Vanlıya sorsanız Van'ın her yıl onlarca yeni proje, yatırım ve somut hizmetle değişip modernleşmesi, gelişip güzelleşmesi gerektiğini söylüyorlar. Ama nerdee.

Vanlı
Vanlı - 3 ay Önce

Sizinle aynı fikirdeyim. Bu eski ekip değişmeli. Yeni bir anlayış hakim olmalı. Vali bey siyasilerden de uzak durmalı

İlk düğme doğru iliklenmeden
İlk düğme doğru iliklenmeden - 3 ay Önce

Van'ın eksiklerini, ihtiyaçlarını, taleplerini, aksatılan hizmetlerini, yürümeyen çalışmalarını, yapılmayan işlerini, göz ardı edilen yatırımlarını saklayan, söylemeyen, ilgilenmeyen, gizlemeyen insanlar yerine Van için uykusu kaçan, 24 saat kendisine yetmeyen, 365 gün hizmetlerin peşinde koşuşturan, vizyon sahibi, fedakâr, çalışkan, makamının hakkını veren ekiplerle Van değişir ve gelişir. Van'ın en büyük eksiği bu. İlk düğme budur.

ferhat Feryat
ferhat Feryat - 3 ay Önce

SN Özay İlhan Çok haklısınız Size katılıyorum. Lakin Memleketin Ve Vatanın Menfati İçin Kendi Partinizin Genel Başkanı Değişmesi LazımDeğilmi :) !