banner278

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan : "Türk lirası değer kaybetti, vatandaşın alım gücü düştü"

Saadet Partisi haftalık olağan toplantısını Özay İlhan Başkanlığında gerçekleştirdi. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, hafta ki gündemine ekonomiyi aldı. Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan : "Türk lirası değer kaybetti, vatandaşın alım gücü düştü"

"Türk lirasının değersizleşmesi vatandaşımızın alım gücünü düşürdü" 

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Türk lirasının tüm paralar karşısında değer kaybettiğini ve değersizleşmesi vatandaşımızın alım gücünün düşürdü. Bugün itibariyle; Dolar 9,30 Euro 10,75 Altının gramının 530 Türk lirası olduğu yeni Türkiye’ye hoş geldiniz. Bir zamanlar dolar 1 TL olacak diyen jöleli yiğitlerin danışmanlık yaptığı ülkemizde 2015 Mart ayında dolar 2,50’yi geçince alanı ekonomi olan en yetkili isim dolar alan yaya kalır diye konuşmaktaydı. Bugün asıl sorunumuz dolar, euro, altının yükselmesi değil, tüm paralar karşısında değer kaybeden Türk lirasının değersizleşmesi ve vatandaşımızın alım gücünün düşmesidir.

"Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tablo her geçen gün kötüye gitmektedir."

İktidarın tuzu kuru yetkilileri her zaman ve her yerde vatandaşımızla dalga geçmekte yok ekim eylülden, kasım ekimden daha iyi olacak masalları anlatmaktadırlar. Amerika, Almanya, İngiltere bizi kıskanıyor, dolar’lamı maaş alıyorsunuz diye adeta insanımızla alay etmektedirler. Motorin, benzin, lpg, doğalgaz, kömür fiyatları an ve an yükselmekte yaşamımızın olmazsa olmazı gıda fiyatları her geçen saniye artmaktadır.Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında olacağının vaadinde bulunanlar bugün itibariyle büyük ekonomiler sıralamasında ülkemizi 21. sıraya geriletmişlerdir. Birçok işyeri sahibi çek senet ödemelerini yapamamakta icralık duruma düşmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tablo her geçen gün kötüye gitmektedir. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak tüm yetkilileri ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları görmeye ve ekonomimizi iyileştirecek adımları atmaya davet ediyoruz.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 17:34
YORUM EKLE