banner272

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, kentin sorunlarına dikkat çekti: İmar en büyük sorun!

Van’da yol yapım çalışmaları devam ederken, Saadet Partisi Van İl Bakanlığı da başta yollar olmak üzere refüj ve peyzaj çalışmalarının şehri işgal ettiğine vurgu yaptı. Kentte dair açıklamalarda bulunan SP Van İl Başkanlığı, imardan kaynaklanan sorunların ileride çok daha büyük problemlere yol açacağının altını çizdi.

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, kentin sorunlarına dikkat çekti:  İmar en büyük sorun!

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, hemen her hafta kentin sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Son olarak kentte yürütülen yol yapım ve refüj çalışmalarını gündeme taşıyan SP Van İl Başkanlığı, imar sorununun çözülemeyeceği takdirde kenti daha büyük problemlerin beklediğinin altını çizdi.

VAN’IN SORUNU ÇOK!

Kentle ilgili açıklamalarını sürdüren Saadet Partisi Van İl Başkanlığı bu hafta da kentin sorunlarına dikkat çekti. SP tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “Van’da bir klasik haline gelmiş olan ve bir türlü bitirilemeyen imar, alt yapı, yol, kaldırım ve refüj çalışmalarıdır. Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi ve bazı kurumlar tarafından yapılan altyapı, yol, kaldırım, refüj ve peyzaj çalışmaları nedeniyle şehrin bir çok noktasında trafik felç olmuş yollar delik deşik hale gelmiş durumdadır vatandaşlar her gün evlerine farklı yollardan gitmek zorunda kalmaktadır. Van’ın bir türlü bitmeyen imar problemi, bir bölgeye 7-8 kat verilirken yanı başına 3-4 kata izin verilmesi nedeniyle oluşan haksız uygulamalar, hali hazırda da ruhsatlarla ilgili yaşanan sıkıntılar şehrimizin gelecekte büyük problemler yaşamasına sebep olacaktır.”

“YOLLAR KÖSTEBEK YUVASINA DÖNMÜŞTÜR”

 Açıklamanın devamında ise şunlar yer aldı: “Van, ülkemizde ormanı olmayan şehirlerin başında gelmektedir. Özellikle son zamanlarda yapılan yol, kaldırım ve çevreye yönelik çalışmalarda mevcut yeşil alan ve ağaçlarında yok olduğunu şahidiz. Yapılan çalışmaların birçok noktada aynı anda olması nedeniyle şehir trafiği çekilmez hale gelmiş yollar köstebek yuvasına dönmüştür. Maraş caddesinde yapılan refüjlerse yapılan işin nasıl ve nedenli kötü halde yapılabileceğinin göstergesidir. Harcanan bunca paranın heba edildiğini, yapılan işlerin boşa gittiğini, gelişe güzel projelerin yakında yeniden değişebileceğini de görmekteyiz.  Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak kentimizin merkezine, insan ve çevrenin konulduğu 50-100 yıllık imar planının yapılarak hayata geçirilmesi gerektiğini, devam eden yol, kaldırım, refüj vs. çalışmalarının ivedilikle tamamlanması adına yetkili mercilerin işlerini hızlandırmasını talep ediyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
PARTİLERİN HEPSİNE VE HERKESE ÇAĞRI
PARTİLERİN HEPSİNE VE HERKESE ÇAĞRI - 3 hafta Önce

BÜYÜKŞEHİR OLAN VAN'DA ŞUNLARA İHTİYAÇ VAR MI?
○ 150 peronluk modern bir otogar. ○ Çiçekli- Üniversite arası sahil şeridi ve regreasyon sahaları. ○ Her biri yüzlerce dönümlük üç adet millet bahçesi. ○ Çok katlı otoparklar. ○ Kent merkezinde ve mahallelerin hepsinde gıcır gıcır ve standartlara uygun asfalt yollar, cadde ve sokaklar. ○ Çok sayıda yeni köprülü kavşak. ○ Şehre nefes aldıracak çevre yolu . ○ Mahallelerin hepsine yeni parklar ve yeni yeşil alanlar. ○ Onlarca yeni yol ve yeni güzergah. ○ Modern bir şehir kütüphanesi. ○ Modern bir kitapçılar ve sahaflar çarşısı. ○ Modern bir balıkçılar çarşısı. ○ Modern bir köfteciler çarşısı. ○ Modern bir ayakkabıcılar çarşısı. ○ Düzenli, ferah, temiz ve modern çarşılar. ○ Birkaç tane büyük otopark meydanı. ○ Modern bir marangozlar sitesi. ○ Tertemiz kanallar, tertemiz dereler. ○ Tertemiz mahalleler, tertemiz cadde ve sokaklar, tertemiz park ve sahiller, tertemiz çarşılar. ○ Yolların tamamına yakınında modern kaldırımlar ve aydınlatmalar.○ Bakımlı ve güzel kavşaklar ve refüjler. ○ Bakımlı ve temiz tarihi mekanlar, pırıl pırıl ören yerleri. ○ Yeni yüzme alanları. ○ Yeni mesire ve piknik alanları. ○ Hızla ve özenle yapılacak onlarca prestij cadde ve sokak. ○ Modern, bakımlı, özenli ve temiz görünümlü Van şehir girişleri. ○ Mahallelere çocuk oyun alanları. ○ Mahallelere semt sahaları. ○ Mahallelere üstü kapalı semt pazarı çarşıları. ○ Her mahallede iki- üç adet düğün, toplantı ve etkinlik sahası. (Toplam 50 adet) ○ Her mahallede birer okuma salonu ve kültür merkezi. ○ Şehrin bütün yamaçlarının ağaçlandırılması. ○ Toprakkale tepesinin yüzlerce dönümlük birer park, yeşil alan, mesire yeri ve seyir terası olarak düzenlenmesi. ○ Sıhke Gölü ve çevresinin ıslah edilmesi ve güzel bir kıyı bandı ve yeşil alan yapılması. ○ Erçek Gölü ve çevresinin ıslah edilmesi, çevresine güzel bir kıyı bandı ve yeşil alan yapılması. ○ Van Kalesi çevresinin temizlenip ıslah edilmesi, mimari dokuya uygun peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılması. ○ Şamran Kanalının temizlenmesi, bakımı, yenilenmesi ve çevresine onlarca kilometrelik güzel bir peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılması. ○ Van'daki dokuz TOKİ sitesine parklar, yeşil alanlar, spor alanları ve hatıra ormanları yapılması. ○ Bütün mahallelerin ihtiyaç ve eksiklerinin tespit edilip giderilmesi. ○ Çarşılarda yol ve kaldırım işgallerinin bitirilmesi. ○ Hasarlı veya metruk olan bütün yapıların yıkılıp temizlenmesi. VAN'DA BUNLARIN TAMAMI ÇOK ACİL VE GECİKMİŞ İHTİYAÇLAR VE EKSİKLERDİR. BUNLARIN BİTTİĞİNİ DÜŞÜNÜN VAN BÜTÜN ÜLKEDE SES GETİRİR, TURİZM VE TİCARET KENTİ OLUR. BUNUN GETİRECEĞİ HAREKETLİLİK VE ZENGİNLİK BÜTÜN VATANDAŞLARA YANSIR. PARTİLER, YETKİLİLER, KURUMLAR, BASIN, STK'LAR, TURİZMCİLER, İŞ İNSANLARI VE VATANDAŞLAR YUKARIDAKİ HİZMETLERE, PROJE VE YATIRIMLARA ODAKLANMALIDIR.

banner269

banner260