banner211

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı: Van’a neler kazandırdınız

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, Kent Danışma Kurulu’nun yaptığı toplantıları bu haftaki gündemine alırken Kent Danıştay Kurulu’nun bir zamanlar Van Kamuoyu Güç Birliği gibi halkı oyaladığına dair eleştirilerde bulunuldu.

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı: Van’a neler kazandırdınız

Partisi Van İl Başkanlığı, Kent Danışma Kurulu’nun yaptığı toplantıları bu haftaki gündemine alırken Kent Danıştay Kurulu’nun bir zamanlar Van Kamuoyu Güç Birliği gibi halkı oyaladığına dair eleştirilerde bulunuldu.

“KENT DANIŞMA KURULU TOPLANTILARIYLA OYALANMAKTADIR”

1 Şubat 2019’da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öncülüğünde Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin paydaş olduğu Kent Danışma Kurulu’nun oluşturulduğunu hatırlatan Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, şunları açıkladı: Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Kent Danışma Kurulunun yaklaşık iki yıldır çeşitli konu başlıklarıyla yaptığı toplantıları yakinen takip etmekteyiz. Gördüğümüz kadarıyla geçmişte Van Kamuoyu nasıl güç birliği toplantılarıyla oyalandıysa bugün de Kent Danışma Kurulu toplantılarıyla oyalanmaktadır. Bugüne kadar yapılan toplantılar neticesinde kentin faydasına hiçbir iş yapılmadığı aşikâr. Dünden bugüne istisnalar dışında, farklı bir sesin farklı bir düşüncenin içinde olmadığı belli bir grup tarafından yapılan toplantılar ilimizde klasikleşmiş olan içi boş toplantılardan biridir.”

“TARIM VE HAYVANCILIK TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI?”

Geçtiğimiz hafta Kent Danışma Kurulu toplantısı Tarım ve Hayvancılık konuların olduğunu açıklayan SP Van İl Başkanlığı, “Toplantı neticesinde alınan kararlar toplantının içeriği hakkında kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmadı. Oysaki Van’da ön plana çıkan iki sektörden biri Tarım ve Hayvancılık. Van yüzölçümü, arazi yapısı ve iklimiyle tarım ve hayvancılığa oldukça elverişlidir. Türkiye’de küçükbaş hayvancılığının başkenti olan Van’da hayvancılıkla bağlantılı olan geçmişte Milli Görüş iktidarında yapılmış olan Van Yem, Van Süt, Van Kundura Fabrikası gibi fabrikalar vardı bugün bunların yerleri ya harabe oldu ya da tamamen yıkıldı gitti. Acaba Kent Danışma Kurulu olarak iki yıla yakındır yaptığınız toplantılar neticesinde Van'a hangi hizmetlerin gelmesini sağladınız.”

“BİLELİM Kİ YAPTIĞINIZ TOPLANTILAR BOŞ OLMASIN”

Son olarak SP Van İl Başkanlığı, şunları belirtti: “En son yaptığınız Tarım ve Hayvancılık konulu toplantı neticesinde Van'da Tarım ve Hayvancılığın kalkınması için hangi fabrikaları yapma kararı aldınız, meraların ıslahı veya tarım alanlarının boş kalmaması için ne gibi kararları aldınız.” Aldığınız kararları ne zaman, nasıl ve ne şekilde uygulayacağınıza dair nasıl bir yol haritası hazırladınız bunları bilelim ki yaptığınız toplantılar boş olmasın. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bugüne kadar yapılan Kent Danışma Kurulu toplantılarının Van’a kazandırdıkları nelerdir tüm bunların kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 6 ay Önce

Orhan Veli Kanıkın cep delik cepken delik sözü var.Vatandaşın cebi boş vekiller ceplerini dolduruyorlar.Vana hizmetleri kocaman bir sıfır.