Saadet Partisi, Van’da yüksek elektrik faturalarını gündemine aldı! “500-600 TL faturaya şahit olduk”

Saadet Partisi, Van’da yüksek elektrik faturalarını gündemine aldı! “500-600 TL faturaya şahit olduk”

Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı yaptığı yazılı basın açıklamasında, Van’da birçok vatandaşın elektrik faturalarını ödeyemediğinden dolayı elektriklerinin kesildiğini ve çoğunun ise icralık olduğu belirtildi. Yapılan yazılı basın açıklamasında, “Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak ilçemizde ikamet eden birçok vatandaş sıklıkla partimize gelerek elektrik faturalarını ödeyemediklerini, elektriklerinin kesildiğini bazılarının da icralık olduğu bilgisini tarafımıza anlatmakta.”

“500-600 TL ELEKTRİK FATURASI GELDİĞİNİ ŞAHİT OLDUK”

5-6 kişilik ailelerin yaşadığı evlerde faturaların çok yüksek olduğu söylenen açıklamada, “Bizler de Saadet Partisi İpekyolu İlçe teşkilatı olarak Bostaniçi, Karşıyaka, Yalım Erez, Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallelimizi evlerinde ziyaret ettik. Vatandaşlarımız elektrik sayaçları direklere çıktıktan sonra 5-6 kat daha fazla fatura gelmeye başladığını belirtti. Bugün ortalama 6-7 kişilik ailelerin yaşadığı evlerde aylık 500-600 TL elektrik faturası geldiğini şahit olduk. Zaten gelir seviyesi düşük olan bu aileler faturalarını ödeyememekte ve birçok kişi mahkemelik ve icralık duruma düşmüştedir.” Denildi.

“BAZI KİMSELERİN ELEKTRİĞİ KESİK DURUMDADIR”

Vatandaşların Yüksek elektrik faturaları ödenemez durumlara ulaştığı ifade edilen açıklamada,  “Yüksek faturalardan birçok vatandaşımız mağdur olmuştur. Bugün vatandaşlarımız evlerinde sayaç olmadığı için tüketimlerini görememektedir. Ülkemizde ve ilimizde bazı bölgelerde sayaçların direğe çıkarılması uygulaması da bir çifte standardın göstergesidir. Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın elektrik sayaçlarını görebileceği yerde de mutlaka sayaç olmalıdır. Ayrıca mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerine çözüm üretilmeli, geliri olmayan ailelere ücretsiz olarak verilen elektrik miktarı arttırılmalıdır.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE