banner254

Sağlık bakanı açıkladı! 18 bin kamu personeli alımı yapılacak!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca , geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, basın mensuplarının personel alımı olacak mı? sorusuna cevap veren Bakan Koca, detayları açıkladı. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı yeni kamu personeli alımı için geri sayımda sona gelindi. Bakan Koca, 1-2 hafta içinde personel alımının netleşeceğini söyledi. 18 bin personel alımı kadro dağılımı henüz belli olmadı. Kadro dağılımının önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. 18 bin kamu personeli alımında atamaların KPSS tercihleri ile yapılacak ve atamalar KPSS puan sıralamasına göre, mülakat olmadan yapılacak.

Sağlık bakanı açıkladı! 18 bin kamu personeli alımı yapılacak!

Sağlık Bakanlığı personel alımı 81 şehre ve mülakatsız olacak

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca , geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, basın mensuplarının personel alımı olacak mı? sorusuna cevap veren Bakan Koca, şunları söyledi:

"Özellikle bu dönemde sağlık kahramanlarımız cephede fedakarca savaşıyor. Bu dönemin yükünü nasıl kaldırdığımızı ben iyi biliyorum.ç Yoğun bakımda çalışan bir sağlık personeli, bu ortamda bir şekilde covidli olduğu bilinen hastaya saatlerce hizmet ettiğini, yeri geldiğinde damar yolunu açmak için saatlerce çalıştığını yorulduğunu çaba içinde olduğunu, evine giderken çocuğuna sarılamaması zor. Bu dönemde empati yapılması gerekiyor.

Açmak olduğumuz , yeni açtığımız, kapasitesini arttıracağımız hastaneler için çalışma yapıyoruz.

1-2 hafta içinde netleşmiş olur. Personel alımı yapacağız. Bunu bildirelim. 1-2 hafta içinde netleşmiş olur."

18 BİN PERSONEL ALINACAK

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş yaptığı son açıklamada, Bakanlık bünyesine 18 bin kamu personeli alımı yapılmasının planlandığını , alımın kısa sürede yapılacağını söyledi.

KADRO DAĞILIMI

18 bin personel alımı kadro dağılımı henüz belli olmadı. Kadro dağılımının önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

MÜLAKATSIZ OLACAK

18 bin kamu personeli alımında atamaların KPSS tercihleri ile yapılacak ve atamalar KPSS puan sıralamasına göre , mülakat olmadan yapılacak.

TÜRKİYE GENELİ ALIM BEKLENİYOR

Daha önce yapılan açıklamada alımın, yeni açılacak hastanelere yapılacağın yer verilmişti. Ancak Türkiye genelinde eksik olması nedeniyle alımın 81 şehre yapılması bekleniyor.

TAKVİM

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 10 ay Önce

SAYIN BAKAN,AMATEM HASTAHANESİ,PSİKİYATRİ HASTAHANESİ,FİZİK TEDAVİ HASTAHANESİ,ONKOLOJİ HASTAHANESİ,ŞEHİR HASTAHANESİ VE LEPRA HASTAHANESİ KURULMASI İÇİN TALİMATLARINIZI BEKLİYORUZ.

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 10 ay Önce

SAYIN BAKAN,AMATEM HASTAHANESİ,FİZİK TEDAVİ HASTAHANESİ,PSİKİYATRİ HASTAHANESİ,ONKOLOJİ HASTAHANESİ,KADIN VE DOĞUM HASTAHANESİ,ŞEHİR HASTAHANESİ VE LEPRA HASTAHANESİ İÇİN TALİMATLARINIZI BEKLİYORUZ.

tamer tam
tamer tam @MEHMET SELİM SEVEN - 10 ay Önce

amatem açacağına uyuşturucunun önünü kessin

Harun Ayşin
Harun Ayşin - 9 ay Önce

Yeni evliyim işe ihtiyacım var lütfen yardımcı olun.