banner290

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarını açıkladı... En az vaka oranında Van zirvede!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta periyodik olarak paylaşılan haftalık vaka yoğunluğu haritası ile tüm kentlerin vaka sayısını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarını açıkladı... En az vaka oranında Van zirvede!

ŞEHRİVAN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta periyodik olarak paylaşılan haftalık vaka yoğunluğu haritası ile tüm kentlerin vaka sayısını duyurdu. Vaka haritasına göre vaka yoğunluğu en az il Van olurken çok olan il Osmaniye oldu. 27 Kasım-3 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il ise Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Eskişehir, Artvin, Sinop, Denizli, Giresun, Gümüşhane.

“EN AZ VAKA ORANINDA VAN ZİRVEDE”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 27 Kasım-3 Aralık arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Haftalık olarak yapılan değerlendirmeler üzerine paylaşılan haritada Van'ın iyi gidişatını sürdürdüğü gözlendi. 100 bin kişide en çok vaka görülen il ise geçen hafta da olduğu gibi Osmaniye oldu. Osmaniye 468,87 vaka yoğunluğu ile zirvedeki yerini korurken, Van yüzde 6,35 ile vaka sayısı az olan il olma başarısını gösterdi. Haftalık vaka sayısında Türkiye'nin en az vaka sayısına sahip olan illerin Doğu Anadolu illeri olduğu görüldü. Van bu alanda 6,35 ile Vaka sayısı en az olan il oldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 11:17
YORUM EKLE