Sahipsiz Pitbull yakalanarak koruma altına alındı

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sahipsiz dolaşan pitbull cinsi köpeği yakalayarak hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine götürdü.

Sahipsiz Pitbull yakalanarak koruma altına alındı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Edremit ilçesindeki Yeni TOKİ Kazım Karabekir İlkokulu Müdürü Lokman Keve, bölgede başıboş pitbull cinsi köpeği görünce belediye ekiplerine haber verdi.

Bölgeye giden Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, uyuşturucu iğne kullanarak yakaladıkları köpeği, hayvan ambulansıyla Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine ulaştırdı.

26 TEHLİKELİ IRK KÖPEĞİMİZ MERKEZİMİZDE BULUNUYOR

Okul çevresinde ilk kez pitbull cinsi köpek gördüğünü belirten Keve, "Sabah okulla gelirken köpeği fark ettim ve belediye ekiplerine haber verdim. Onlar da gelip köpeği aldı. Son yaşanan olaylardan sonra buraya bırakıldığını düşünüyorum." dedi.

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Veteriner Hekim Özge Kerem, barınakta 26 tehlikeli ırkın bulunduğunu bildirdi.

Edremit ilçesinde agresif davranış gösteren pitbull cinsi köpeğin görüldüğü ihbarını aldıklarını aktaran Kerem, "Ekiplerimizi kısa sürede bölgeye yönlendirdik. Köpeğin merkezimize getirilmesini sağladık. 26 tehlikeli ırk köpeğimiz merkezimizde bulunuyor. Köpeklerimizin bakım ve tedavilerini yapıyoruz." diye konuştu.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tedbir şart
Tedbir şart - 5 ay Önce

Çarşı pazarda pitbull cinsi köpek dolaştıran gençler veya kişiler olabiliyor. Üstelik parklara ve kalabalıklara sokulması yasak olan bu hayvanlar malum zararlı ve saldırgan olabiliyor