banner290

Şair ve Gazeteci Mustafa Uçurum, Van’da okurlarıyla bir araya gelecek!

Şair ve Gazeteci Mustafa Uçurum, Van Edebiyat Mahfili ve Üvercinka Kültür ve Sanat Akademi iş birliği, Şehrivan Medya Grubu desteğiyle Van’da okuyucularıyla bir araya gelecek.

Şair ve Gazeteci Mustafa Uçurum, Van’da okurlarıyla bir araya gelecek!

ŞEHRİVAN HABER: MEHMET ALİ EKİNCİ

Van Edebiyat Mahfili, yazar ve şairleri Van’da ağırlamaya devam ediyor. Edebiyat alanında kentte önemli çalışmalara imza atmayı sürdüren Van Edebiyat Mahfili, bu hafta yapacakları imza ve söyleşi programıyla şair ve gazeteci Mustafa Uçurum’u Vanlılarla buluşturacak. Mustafa Uçurum, Van Edebiyat Mahfili ve Üvercinka Kültür ve Sanat Akademi iş birliği ile Şehrivan Medya Grubu desteğiyle Van’da okuyucularıyla bir araya gelecek. 11 Haziran Cumartesi günü saat 16:00’da, Üvercinka Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek programın moderatörlüğünü Evin Baytar ve Simeya Işıkoğlu yapacak. Hem söyleşi hem de imza günü gerçekleştirecek olan Mustafa Uçurum’un kitapları, okurlara ücretsiz olarak sunulacak.

MUSTAFA UÇURUM KİMDİR?

Tokat doğumludur. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Adapazarı’nda; üniversiteyi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu. Arkadaşlarıyla Martı Dergisi’ni ve Yitik Düşler Edebiyat Dergisi’ni çıkarttı. Tokat merkezli olarak çıkardığı Polemik Dergisi 12 sayı devam etti. Şiir ve yazıları, Dergâh, Yediiklim, Hece, Hece Öykü, Kırklar, Kum Yazıları, Düşçınarı, Yolcu, Sühan, Derkenar, Karabatak, İkindi Yağmuru, Aşkar, Türk Dili, İtibar, Temmuz gibi dergilerde yayınlandı. Milat gazetesinde köşe yazıları yazan Mustafa Uçurum Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Tokat Şube Başkanlığı görevini sürdürüyor.

ESERLERİ

Tenhalayın Kalbimi ( Şiir)

Esmerliğime Bakma (Deneme)

Dünya Telaşı (Şiir)

Fedakâr Dost (Hikâye)

Çocuklar Çocukluğunu Bilsin (Şiir)

Irmaklarla Büyüyen Çocuk (Anı)

Konuştukça Memleket ( Şiir)

Deneme Çekimi ( Deneme)

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER