Saldırıya ilk tepki Saadet Partisinden geldi

Dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırı sonucu 36 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyla ilgili Van'dan ilk tepki Saadet Partisinden geldi.

Saldırıya ilk tepki Saadet Partisinden geldi

ŞEHRİVAN HABER - Dün akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlarda gerçekleştirilen terör saldırı sonucu 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi ise yaralandı. Saldırıya ilişkin bu sabah itibariyle netleşmeye başlarken, saldırıya ilişkin Van'da ilk tepki Van Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından geldi.

 

İLHAN: SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUM

Saldırıyla ilgili bir açıklama yayınlayan Van Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan saldırıyı nefretle kınadığını ifade etti. İlhan yayınladığı açıklamda, "İstanbul Atatürk Hava Alanında meydana gelen terör saldırısında masum sivilleri hedef alan menfur saldırıyı bütün nefretimle lanetliyor, saldırı da hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Alçakça planlanmış kanlı bir planın hedefi olduğumuz açıktır. Ama aziz milletimiz sahip olduğu tecrübe ve sağduyu ile bu kanlı oyunu bozacak, teröre teslim olmayacaktır. Türkiye’yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, millet olarak birbirimize daha fazla kenetlenerek beraberliğimize sahip çıkmaktır. Ve şunu da hatırlatmaktan kendimiz alamıyoruz. Biz, huzur ve barışı getirecek adımları, İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle birlikte olmakta görüyoruz. Ayrıca Genel Başkanımız Mustafa Kamalak beyin İlimize teşrifleri ile bugün Beyaz Saray Düğün Salonunda yapacağımız iftar programına tüm halkımız davetlidir." İfadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 10:08
YORUM EKLE

banner269

banner260