Savcılıktan flaş gözaltı kararı: Şarkıcı Gülşen gözaltına alındı!

Konserinde yaptığı açıklamalarında imam hatiplileri hedef alarak 'sapık' ifadesini kullanan Şarkıcı Gülşen, gözaltına alındı.

Savcılıktan flaş gözaltı kararı: Şarkıcı Gülşen gözaltına alındı!

Konserlerinde giydiği kıyafetlerle ve uçuk açıklamaları ile dikkat çeken şarkıcı Gülşen, verdiği bir konserde imam hatiplileri hedef aldı. Performanslarının ardından LGBT bayrağı açmayı adet haline getiren Gülşen, nisan ayındaki bir konserinde imam hatiplilere yönelik ‘sapık’ ifadesini kullandı. Bir kişi hakkında, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor." ifadelerini kullanan Gülşen, eleştiri oklarının hedefi oldu.

Savcılık, soruşturma başlattı

Açıklamalarından dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında TCK 216. Madde kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlattı. Hakkında hukuki süreç başlatılan Gülşen, gözaltına alındı.

MEB suç duyurusunda bulundu

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da Gülşen hakkında hukuki süreç başlatıldığını açıkladı. MEB tarafından konuya yönelik yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle nesillerin yetiştiği bu kurumlara veya herhangi bir okul türümüze ya da bu okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır.”

ENSONHABER

YORUM EKLE