banner290

SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prematüre Günü etkinliği!

17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısı ile hastanemiz poliklinik binasında bilgilendirme ve kutlama etkinliği düzenlendi.

SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prematüre Günü etkinliği!

SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısı ile Yenidoğan Kliniği çalışanlarımız tarafından düzenlenen etkinliği ziyaret ederek, hastane yönetimi, çalışanlarımız ve hasta sahipleriyle sohbet etti. Prematüre çocuklarımızın hayata daha da sıkı tutunarak büyük bir yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyen Sarıkaya; “Prematüre bebeklerimiz minik birer kahraman olarak aramıza katılmaktadır. Günümüzde 500-600 gr doğan prematüre bebeklerimiz bile yaşayabiliyor. Bizler hastanemiz Neonatoloji Kliniği olarak prematüre doğan çocuklarımızın yaşama tutunma gayretlerine tüm imkânlarımız ile yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi.

SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, Uzman hekim ve hemşire kadromuz, teknolojinin son noktasındaki ekipmanlarımızla verdiğimiz destek onların sağlıklarında misliyle karşılık buluyor. Bu minik kahramanlarımızı sağlıkla Annesine ve ailesine kavuşturabilmek, ileride sağlıklı birer birey olarak görmek biz sağlık çalışanlarını en çok mutlu eden şeylerden bir tanesi.

Bizler SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, gerek çok iyi yetişmiş Yenidoğan ekibimiz gerekse tedariği sağlayan yönetimimiz olarak çok kaliteli bir prematüre sağlık hizmeti veriyoruz. Öncelikle bebeklerimiz olmak üzere, ailelerimiz ve büyük emeklerle onları yaşatmaya çalışan Yenidoğan ekibimizin 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nü kutluyorum, dedi. Halkımızı erken doğum ve prematüre bebek sorunları ile ilgili bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla bu tarz etkinliklerimiz devam edecektir dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER