banner272

Seçim barajı düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan rakam verip resmen duyurdu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti sonrası Türkiye'ye dönüş yolunda çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları arasındaki seçim barajınınyüzde 7 olması için MHP'nin onayını beklediklerini söyledi.

Seçim barajı düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan rakam verip resmen duyurdu

Son dakika haberi: Bosna Hersek ve Karadağ ziyaretleri sonrası yurda dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, seçim barajıyla ilgili de çok önemli açıklamalarda bulundu.

SEÇİM BARAJI DÜŞECEK Mİ?

Soru: Seçim ve siyasi partiler yasasındaki değişikliklerde sona gelindi. En merak edilen nokta seçim barajı. Baraj yüzde 5'e düşme ihtimalinden söz ediliyor. Bir başka ihtimal eğer partiler ittifak halinde seçime girerlerse onlar için ayrı bir baraj, mesela yüzde 7 ya da 10 barajının devam etmesi öngörülüyor. Seçim barajı düşecek mi? Sizin ittifaklar için başka bir baraj olması yönünde görüşünüz var mı?

Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP'li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7'ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabi konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok.

HABER7

YORUM EKLE

banner269

banner260