banner211

Şehit asker için Van'da tören düzenlendi

Van'ın Başkale İlçesi Yolmaçayır Mahallesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK örgütü arasında çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sabri Eryeler için Van Şehit Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası Helikopter Filo Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

Şehit asker için Van'da tören düzenlendi

ŞEHRİVAN GÜNCEL - Van'ın Başkale İlçesi Yolmaçayır Mahallesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK örgütü arasında çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sabri Eryeler için Van Şehit Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası Helikopter Filo Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

 

Törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, kurum amirleri askerler ve polisler katıldı.

 

 

Törende Şehit Uzman Çavuş Eryeler'in öz geçmişi okundu. İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın dua okumasının ardından şehit Eryeler'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu bir süre silah arkadaşlarının omuzlarında taşındıktan sonra memleketi Ordu'ya gönderilmek üzere uçağa bırakıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 17:57
YORUM EKLE