banner278

Şehrivan gündeme getirdi! Emniyet harekete geçti... 7 kişi gözaltına alındı!

Şehrivan gündeme getirdiği skandal paylaşımla ilgili Van İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. 4 Afganistan uyruklu ve söz konusu paylaşımı yapan sahış ve beraberindeki 3 kişi gözaltına alındı.

Şehrivan gündeme getirdi! Emniyet harekete geçti... 7 kişi gözaltına alındı!

Van Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "24.11.2021 tarihinde bir sosyal paylaşım platformu üzerinden elimde çok kaliteli Afgan çoban var, lazım olan iletişime geçsin şeklinde yapılan paylaşım üzerine; Van İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri’nin yapmış oldukları müşterek çalışma sonrasında paylaşım yapan şahsın Muradiye ilçesinde ikamet ettiği tespit edilmiş ve adrese yapılan operasyonda yurda yasa dışı yollarla giriş yaptığı tespit edilen Afganistan uyruklu 4 yabancı yakalanmıştır. 

Belirtilen adreste yakalanan yabancıların sınır dışı edilmek üzere işlemlerine başlanmış olup; söz konusu paylaşımı yapan sahış ve beraberindeki 3 kişi göçmen kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştır." Denildi.

İşte o haberimiz:

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 18:39
YORUM EKLE