Sıhke Caddesi modern görünümüne kavuşuyor! “Asfalt çalışmalarında sona gelindi”

Van Büyükşehir Belediyesince ‘Prestij Cadde Projesi’ kapsamında yenilenen Sıhke Caddesi’nde asfalt çalışmaları başladı.

Sıhke Caddesi modern görünümüne kavuşuyor! “Asfalt çalışmalarında sona gelindi”

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerinde başlatılan değişim-dönüşüm çalışmaları tamamlanıyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından baştan aşağı yenilenen kentin en eski caddelerinden Sıhke Caddesi’nde asfalt serimi yapılıyor.

"1.6 kilometrelik Sıhke Caddesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı"

Beşyol Kavşağı ile Semaver Kavşağı arasındaki 1.6 kilometrelik Sıhke Caddesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Yeni kaldırımları ve dekoratif ışıklandırmalarıyla modern bir cadde kimliğine kavuşan Sıhke Caddesi’nde alt yapı, yağmur suyu drenaj hattı, engelli yürüme bandı, yol, kaldırım, orta refüj ve dekoratif aydınlatmalar çalışmaları tamamlanırken, asfalt seriminin ardından yapılacak yol çizgi ve peyzaj çalışmasıyla son bulacak.

"Cadde vatandaşlardan da büyük beğeni topladı"

Cadde boyunca elektrik hatları yer altına alınan çalışmalarla cadde, 16 metre genişliğe kavuşturulurken, tarihi yapısına uygun bir şekilde dönüştürülen cadde vatandaşlardan da büyük beğeni topladı. Çevre dostu belediyecilik anlayışıyla yenilenen cadde de yeşil dokuya sahip peyzaj düzenlemesi ve otomatik sulama sistemini de kullanılıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Bu modern görünüşe kavuşabilmek için aylardır bütün insanlar trafikte süründürüldü.Zavallı esnaf müşterisiz,insanlar duraksız toz duman çabası.Elbette heryer güzelleştirilsin.Ancak koca pandemi yasakların da uyuyan zihniyet o zaman yapamazmıydı.Sayılı günlerde bitmesi gereken işler,neden uzatıldıkça,uzatıldı.Koca yazı zehrettiniz yol yok,kaldırım yok.

Yusuf karaman
Yusuf karaman - 1 ay Önce

Bisiklet yolu yapılacaktı hani sizde haberini yapmıştınız nerde bisiklet yolu