banner211

Sıhke Gölü'nden 30 ton çöp çıkarıldı

Van’ın İpekyolu Belediyesi, daha güzel ve temiz bir ilçe için başlattığı çevre temizliğine kapsamında Sıhke Gölü’nde 30 ton çöp topladı.

Sıhke Gölü'nden 30 ton çöp çıkarıldı

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan Sıhke Gölü’nün sahilinde ve çevresinde temizlik çalışması başlattı. Yürütülen çalışmalar kapsamında 30 ton çöp topladıklarını ifade eden İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Volkan Avcı, “Daha temiz ve yaşanabilir bir İpekyolu için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Siz kıymetli hemşehrilerimizden de çevremizin temiz tutulması ve korunması hususunda daha özverili olmanızı rica ediyoruz. Sahil kıyılarına çöplerin atılmaması, gölümüze sahip çıkılması ve korunması hususunda da hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz. Çocuklarımıza daha güzel ve temiz bir miras bırakmak için lütfen çöpleri etrafa değil çöp kutularına atalım” dedi.
 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıhke Gölü ıslah ve ihya projesi
Sıhke Gölü ıslah ve ihya projesi - 13 ay Önce

Sıhke Gölü çevresine yeşil kuşak, yürüyüş ve bisiklet yolları, bank ve kamelyalar, rengarenk , çıçeklendirme, güzel ve rengarenk bir ışıklandırma yapılarak göl çevresi ıslah ve ihya edilirse güzel olur. Başka şehirlerimizde bu büyüklükte yapay göller yapılıyor ve şehrin nabzı orada atıyor. Bu gölümüzü su birikintisi olmaktan çıkarıp şehrin güzel bir değeri haline getirelim. Çöplük ve kökü merkezi olmasın.

Temizlik, temizlik, temizlik.
Temizlik, temizlik, temizlik. - 13 ay Önce

Mahallelerimizin hepsinde kapsamlı ve titiz temizlikler yapılsa emin olun her mahalleden çöp konteynırları dışında en az 100 ton çöp toplanır . Caddeler, sokaklar, kaldırımlar, arklar, kanallar, dereler, tarlalar, bahçeler, evlerin ve sitelerin etrafları çöp ve katı atıklarla dolu Toplum gerçekten bu konuda duyarlı davranmıyor. Kurumlar da mahalleler de günlük ve haftalık olarak temizlikler yapmalı. Şehrimiz bu konuda hiç iyi durumda değil. Semtlerde, mahallelerde, parklarda, dere ve kanal etrafında dolaşılıp bakılırsa bu manzara görülür.

banner246